Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Międzynarodowy mecz pomocą dla Karolka (TV)

19.09.2015 Autor: Łukasz Augustyn
W czwartkowy wieczór (tj. 17 września br.) na hali sportowej gorlickiego OSiRu rozegrany został mecz towarzyski w piłce siatkowej pomiędzy Effectorem Kielce drużyną Plus Ligi a Lokomotiv Charków mistrzem Ukrainy. Całe spotkanie nie odbyłoby się gdyby nie akcja charytatywna dedykowana choremu Karolkowi.

To już nie pierwsze przedsięwzięcie na terenie powiatu gorlickiego, podczas którego zbierane są fundusze mające pomóc w pokryciu kosztów leczenia chorego dziecka. Tym razem datki zbierano do puszek podczas wspomnianego meczu.

Na zaproszenie senatora Stanisława Koguta przybyły do Gorlic dwa wysokiej klasy zespoły siatkarskie z Kielc i Charkowa (Ukraina). Można śmiało powiedzieć, że rozegrany został mecz tytanów gdyż tak wyrównanej gry po obu stronach siatki gorlicka publiczność dawno nie widziała. Punkt za punkt, set za set tak wyglądało spotkanie na szczycie pomimo tego, że było tylko towarzyskim. W imię wyższego celu siatkarze na parkiecie grali z pełną rządzą wygranej. Łączenie rozegrano pięć setów gdzie do ostatniej piłki każdy zespół miał szansę na zwycięstwo. Ostatecznie triumfował zespół z Ukrainy, który pokonał Kielce wynikiem 3:2. Wręczenia pucharów dokonał senator Stanisław Kogut, wicestarosta gorlicki Jerzy Nalepka oraz burmistrz Gorlic Rafał Kukla. Prowadzona w czasie spotkania kwesta pozwoliła zebrać na rzecz Karolka, kwotę 1241, 18 zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na dalsze leczenie ciężko chorego chłopczyka.

Do organizacji turnieju przyczynili się niewątpliwie: senator Stanisław Kogut, starosta gorlicki Karol Górski, burmistrz miasta Gorlice Rafał Kukla.

Turniej został zorganizowany aby pomóc w zbiórce pieniędzy potrzebnych na operację w Niemczech małego Karolka. Inicjatorami byłem ja jako senator RP, burmistrz Gorlic a także starosta powiatu gorlickiego. Chciałem podziękować drużynie z Charkowa jak i zespołowi z Kielc za cudowny, pięciosetowy mecz rozegrany naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Chciałem również  podziękować mieszkańcom Gorlic i okolic za to, że przybyli na ten turniej otwierając swoje serca dla małego Karolka. Potrzeba jeszcze pieniędzy, aby profesor Malec mógł wykonać operację a nie ukrywajmy, że są to bardzo duże koszty operacji – skomentował Stanisław Kogut Senator RP.

Zespół\SET SET I SET II SET III SET IV SET V Wynik końcowy
Efektor Kielce 27 25 25 22 10 3
Lokomotiv Charków 29 23 23 25 15 2

 

Efektor Kielce Lokomotiv Charków
1.Jungiewicz S. 1.Teryomenko D.
2.Gontarewicz J. 2.Slynchuk I.
3.Wierzbowski K. 3.Zhylinski K.
4.Zarankiewicz M. 4.Kovalov I.
7.Kędzierski M. 5.Plotnytskyi O.
8.Orubko A. 7.Moroz M.
11.Takavam A. 8.Tatarintsev V.
13.Buchowski A. 9.Kovalchlik V.
14.Ziemnicki J. 10.Viietskyi D.
17.Maćkowiak J. 11.Rudnyjskyi M.
18.Sobczak D. 12.Fomin D.
19.Binek Sz. 13.Harmash P.
15.Bedykha M.
16.Polnian T.

 
[jwplayer playlistid=”111816″]
 

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)