Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowe tabernakulum w bobowskim kosciele

Autor: Łukasz Augustyn
Od ubiegłej soboty (19.09.br.) wyposażenie kościoła parafialnego p.w. Wszystkich Świętych w Bobowej wzbogacone zostało o nowe pozłacane, pancerne tabernakulum.

Wykonano je na specjalne zamówienie w Tarnowie, a jego koszt to 8.200 zł. Dzięki nowej inwestycji na tabernakulum nie wskazuje już tylko wieczna lampka, ale jest ono widoczne z daleka. Miejsce przebywania Chrystusa zwraca większą uwagę wszystkich modlących się. Umieszczono je niżej dzięki czemu ksiądz może swobodniej postawić na nim monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Ponadto drzwiczki nie są już małe i ciasne jak w poprzednim ale dwuskrzydłowe i na całą szerokość przez co jest łatwiejszy dostęp do środka. Kolejną istotną korzyścią jest jego większa pojemność, przez co w okresie Świąt nie będzie problemu umieścić w nim większą ilość puszek. Warto wspomnieć, że zgodnie z obecnymi przepisami liturgicznymi zostało ono przymocowane do ołtarza co ma dodatkowo zabezpieczyć nowe mieszkanie Chrystusa.

Poprzednie tabernakulum, jeśli będzie taka możliwość, zostanie zamontowane w ołtarzu głównym kościoła św. Zofii, gdyż tam jest tylko drewniane a jest to niezgodne z obecnymi przepisami.

źródło/fot. Parafia Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy