Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czy wieści o stołku ministra dla poseł Barbary Bartuś były prawdziwe?

Autor: Łukasz Augustyn
Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś zorganizowała w ostatnich dniach konferencję prasową, podczas której poruszyła m.in. temat nieprawdziwych spekulacji jednego z miejscowych portali internetowych o sytuacji w gorlickich strukturach PiS, działania na rzecz utrzymania Kopalni w Lipinkach oraz omówiła projekty ustaw.

– Od dłuższego czasu jeden z gorlickich portali publikuje artykuły, które są próbą negatywnego przedstawienia lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości – mówi Barbara Bartuś poseł na sejm RP. – Jak dotąd nie reagowałam, bo uważam że publikacje tego portalu nie zasługują nawet na komentarze. Jednak kiedy ostatnio, zdarzyło się że osoby zaczęły się dopytywać o konflikty w gorlickiej strukturze, o propozycjach prezesa PiS w stosunku do mnie, stwierdziłam że muszę zabrać głos. Portal ten jest całkowicie nie wiarygodny, począwszy od rewelacji sprzed miesiąca nt. stanu zdrowia senatora Koguta i tego jakoby miał nie kandydować. Niczego takiego nie było. Oboje z senatorem byliśmy tym bardzo zdziwieni. W strukturach nie było nawet nawet wątpliwości co do startu senatora.

Odnosząc się do spekulacji o konfliktach i sporach w gorlickich strukturach PiS a także propozycji ministerialnej przez prezesa Poseł Barbara Bartuś stwierdziła: -Muszę Pana Redaktora, który to pisał, zmartwić. Konfliktów i sporów żadnych nie było, a mam nadzieję, że i nie będzie. Jest mi bardzo przyjemnie, że ekipa Prawa i Sprawiedliwości w powiecie gorlickim jest ekipą bardzo zgraną. Poseł Bartuś zaprzeczyła również jakoby prowadziła z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim rozmowy dotyczące obsadzania stanowisk w przyszłym Rządzie: … jeżeli wygramy, jeżeli przyjdzie do obsady jakichkolwiek stanowisk, to będzie to czyniła Prezes Rady Ministrów, czyli obecnie kandydatka na Premiera Pani Beata Szydło.

Słowem wyjaśnienia, w tekście jednego z gorlickich portali ukazała się informacja jakoby Poseł Barbara Bartuś miała już przed październikowymi wyborami zagwarantowane stanowisko wiceministra w jednym z rządowych resortów.

Kolejnym punktem konferencji było przedstawienie sytuacji w kopalni ropy naftowej Lipinki w której rozpoczęła się likwidacja. Poseł Barbara Bartuś skierowała w tej sprawie kolejną interpelację do Ministra Skarbu Państwa, w której zwróciła uwagę na kilka istotnych elementów przemawiających za zachowaniem kopalni. W Kopalni Lipinki wybudowano instalację do unieszkodliwiania produktów ropopochodnych, a także posiada ona, jako jedna z nielicznych w Polsce, instalacje solarne do oczyszczania ropy naftowej. Poseł Barbara Bartuś podkreśliła, że czeka na odpowiedź na interpelację, ale również spotka się w tej sprawie z Prezesem PGNiG oraz Ministrem Skarbu Państwa.

Trzecim tematem konferencji były projekty ustaw przygotowane przez kandydatkę na Premiera Beatę Szydło i partię Prawo i Sprawiedliwość. Jak podkreśliła Poseł Barbara Bartuś to nie są zapewnienia o „szufladach pełnych ustaw”, ale są to fizycznie przygotowane projekty, które w momencie wygrania przez PiS wyborów zostaną złożone i będą procedowane w pierwszych stu dniach nowo wybranego parlamentu. Wśród przygotowanych projektów, które przedstawiała Prezes Beata Szydło są m.in. ustawa dotycząca ubezpieczenia rolników, obniżenie podatku CIT, ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, ustawa o ochronie polskiej ziemi, Narodowy Program Zatrudnienia, ustawa o bezpłatnych lekach dla seniorów, Program Rodzina 500 + oraz ustawa w sprawie 6-latków.

Poseł Barbara Bartuś przedstawiła krótko założenia ważnego projektu ustawy Rodzina 500+ dotyczącego dodatku w wysokości 500 zł na dziecko. W przypadku rodzin, których dochód na członka rodziny nie przekracza 800 zł dodatek przysługuje na każde dziecko. W sytuacji, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne ten próg dochodowy wynosi 1200 zł.  Jeżeli dochód na członka rodziny przekroczy zakładane progi, to dodatek 500 zł będzie przysługiwał na każde dziecko począwszy od drugiego.

Uchwalenie tej ustawy będzie nie tylko realną pomocą dla rodzin z dziećmi, ale także pozytywnie wpłynie na polską gospodarkę. Kończąc Poseł Barbara Bartuś powiedziała: – Polska nie jest biednym krajem, tylko źle rządzonym. Damy radę, wspólnie razem zmienimy Polskę na lepsze.

barbara_bartus

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy