Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dzień Edukacji i Pasowanie na Ucznia w Szkole Podstawowej w Sędziszowej

Autor: Łukasz Augustyn
13 października, na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sędziszowej spotkała się cała społeczność szkolna ,aby uczestniczyć w jednym z ważniejszych  dni w roku szkolnym- Dniu Nauczyciela .

Okolicznościowa dekoracja , pięknie przygotowany stół, za którym zasiedli nauczyciele, zaproszeni goście i pracownicy obsługi od razu wprowadzały świąteczny nastrój. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunek-  Grażyny Marszał i Beaty Janus, przygotował piękną część artystyczną . Były skoczne, wesołe piosenki dla każdego nauczyciela śpiewane przez uczniów przy akompaniamencie keyboardu ,na którym grał uczeń szkoły muzycznej- Bartłomiej Nowak. Były ciekawe scenki kabaretowe, występy raperów, kwiaty i piękne życzenia płynące wprost z  dziecięcych serc.

Dyrektor przekazała życzenia od Burmistrza dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi . Szczególne podziękowania za wieloletni trud pracy pedagogicznej , serdeczne życzenia  i wiązankę kwiatów złożyła emerytowanej Nauczycielce tej szkoły –  Zofii Rysiewicz .

Za wyróżniającą pracę dydaktyczno- wychowawczą ( w tym wyniki szóstoklasistów – wyższe od śr. woj.) zostały przyznane Nagrody Dyrektora dla nauczycielek j. polskiego i matematyki. Słowa uznania i podziękowania za trud pracy pedagogicznej i  życzenia przekazał obecny na uroczystości – Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej- Stanisław Tabiś  oraz Przedstawiciele Rady Rodziców- Andrzelika Banaś i  Agata Semla.

Wszyscy zaproszeni goście, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na ucznia dzieci z kl.I. Część artystyczna wykonana przez pierwszoklasistów ( przygotowanych pod okiem wych. p. Agnieszki Bartoszek)   spowodowała, że  społeczność szkolna,  wyraziła chęć przyjęcia pierwszaków do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Sędziszowej.

Po uroczystym ślubowaniu p. Dyrektor dokonała aktu Pasowania na Ucznia    kl. I. Rodzice pierwszoklasistów przygotowali okolicznościowy tort- księgę z sylwetkami 4 uczniów i sowy –nauczycielki , którym częstowali dzieci i zaproszonych gości. Rodzinna atmosfera spotkania na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tej podniosłej uroczystości.

Materiał nadesłany przez Marię Bartoszek

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy