Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nauczyciele docenieni…

Autor: Łukasz Augustyn
Przedwczoraj, 14 października przypadał Dzień Edukacji Narodowej znany również inaczej, jako dzień nauczyciela. O święcie tym nie zapomnieli uczniowie bobowskich szkół, zaś w Zespole Szkół Zawodowych przygotowano specjalny okolicznościowy apel.

Dzień w którym przypada święto jest w większości szkół wolny od zajęć a zamiast nich organizuje się akademie poświęcone nauczycielom. W Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej uczniowie przygotowali ciekawe przedstawienie artystyczne opowiadające o panującej modzie wśród grona pedagogicznego, czyli jak powinni się ubierać nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Prezentacje wzbogacono o ciekaw opisy i komentarze, które wywoływały wśród zebranych dużo uśmiechu.

Po części artystycznej głos zabrała dyrektor szkoły Barbara Wołkowicz, która przybliżyła wszystkim ideę tego święta oraz wręczyła wyróżnienia dla nauczycieli za działalność na rzecz edukacji. Nagrody otrzymali m.in. wicedyrektor Beata Król, Alicja Iwańska, Renata Roszak, Piotr Ptaszkowski, Ewa Brońska, Janusz Średniawa, Irena Michalik – Mruk, Beata Forczek – Serafin, Tomasz Gucwa, Danuta Bielak. Uroczystość była okazją do złożenia gratulacji dla dziewcząt, które jako modelki brały udział w pokazie mody podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej w Bobowej.

– Dzień Nauczyciela był dla mnie zawsze wyjątkowym świętem. Już 32 lata pracuję w tej szkole, zauważam zmiany jakie następują w kształceniu czy wychowaniu młodzieży. Widzę tego dobre i złe strony, dlatego potrafię docenić ten dzień, jako święto polskiej edukacji i nas samych w takim typowo szkolnym wydaniu. Na pewno musimy się szanować, musimy także dbać o własne miejsca pracy, o własny prestiż, dlatego jak co roku świętujemy wyjątkowo uroczyście. Staramy się zawsze przygotować część artystyczną – akademię, podkreślając to czego na co dzień w szkole się nie dostrzega. Nauczyciele tutaj muszą czuć się wyjątkowi. Jest to ich święto i nasza młodzież daje nam to w dniu dzisiejszym odczuć. Starają się ubarwić ten dzień występami, kwiatami, piosenkami. Jest to naprawdę bardzo miłe, w zamian wychowankowie naszej placówki mają dziś luźniejszy od zajęć dydaktycznych dzień – skomentował Janusz Średniawa nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej.

fot. Łukasz Augustyn

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy