Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Senator w obronie wiary. Doda zapłaci grzywnę!

Autor: Duda Justyna
Trybunał Konstytucyjny podtrzymał dzisiaj (06.10.br) decyzję o grzywnie, którą ukarano Dodę za obrazę uczuć religijnych. Przypomnijmy piosenkarka w wywiadzie w 2009 roku powiedziała o twórcach Biblii: "ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła".


Proces w tej sprawie ruszył w maju 2011 z wniosku złożonego przez m.in. Senatora Stanisława Koguta. Sąd w styczniu 2012 roku ukarał wtedy Dodę grzywną w wysokości 5 tysięcy złotych, jednak ta odwołała się do Sądu Okręgowego w Warszawie a wyrok podtrzymano. Gdy orzeczenie się uprawomocniło piosenkarka odwołała się do Trybunału Konstytucyjnego jako, że art. 196 Kodeksu Karnego jest niezgodny z Konstytucją. Dzisiaj sędziowie Trybunału ostatecznie uznali, że karalność obrazy uczuć religijnych grzywną jest zgodna z konstytucją. Tym sam odrzucono wniosek Doroty Rabczewskiej.

– Ogromnie jestem zadowolony z postanowienia Trybunału Konstytucyjnego. Kiedyś Pani Dorota obraziła nas chrześcijan, obraziła także w nieparlamentarnych słowach twórców Biblii. Dzisiaj Trybunał podtrzymał decyzję Sądu Okręgowe o wymierzeniu piosenkarce grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych. Nikt nie żądał dla niej kary śmierci. Żądaliśmy tylko, aby co niektórzy artyści nie nabijali sobie punktów, w sondażach, dzięki atakom na nasze wyznanie. Nawet ateiści nie powinni naruszać niczyjej wiary – skomentował senator Stanisław Kogut.

fot. instagram (ilustracyjne)

doda_instagram

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy