Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Podsumowanie akcji ZNICZ – pomimo 8 kolizji, bezpieczniej!

Autor: Łukasz Augustyn
Według policji na drogach powiatu gorlickiego podczas okresu Wszystkich Świętych było bezpieczniej niż w roku ubiegłym. Jednak nie ma róży bez kolców stąd nie obeszło się bez kilku zdarzeń.

W czasie tegorocznej akcji „Znicz 2015” (od 30 października do 1 listopada br.) na drogach Małopolski odnotowano 20% wypadków mniej i 33% mniej rannych niż w roku ubiegłym. W tym okresie doszło do 19 wypadków drogowych, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 18 doznało obrażeń ciała. Zatrzymano ponad 70 nietrzeźwych kierujących. Na terenie powiatu gorlickiego nie było wypadków drogowych. Przez cztery dni działań na gorlickich drogach wydarzyło się 8 kolizji, ujawniono 1 nietrzeźwego kierującego.

Nad bezpieczeństwem podróżnych podczas akcji “Znicz 2015” czuwało około 6 tys. policjantów. Głównym celem funkcjonariuszy było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach cmentarzy, a także na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Szczególną uwagę policjanci zwracali na bezpieczeństwo pieszych, którzy w tym okresie są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo.

– Na terenie powiatu gorlickiego nie odnotowaliśmy ani jednego wypadku drogowego – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach. – Doszło natomiast do 8 kolizji drogowych, z czego 5 miało miejsce 31 października. Najgroźniejsza kolizja wydarzyła się właśnie w sobotę ok. godziny 13.30 w Ropicy Górnej. Mieszkanka Wysowej podczas wyprzedzania zjechała na lewe pobocze, co skutkowało utratą panowania nad pojazdem, a w konsekwencji wjechaniem do rowu. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Pani była trzeźwa. Za popełniony czyn ukarana została mandatem karnym w kwocie 400 złotych oraz 6 punktami karnymi.

Nietrzeźwego kierującego policjanci ujawnili w piątek o godzinie 10.30 w Gorlicach na ul. Podzamcze. Mieszkaniec Gorlic kierował samochodem Renault Kangoo mając w organizmie 1 promil alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a za popełniony czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KP Policji w Gorlicach

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy