Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej dziewcząt w Bobowej

Autor: Łukasz Augustyn
MKS Podkarpacie Bobowa co roku organizuje mikołajkowy turniej piłki siatkowej dziewcząt. Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nie mogło zabraknąć tak ważnego wydarzenia w siatkarskim kalendarzu.

Nie od dziś wiadomo, że Bobowa jest jednym z ważniejszych ośrodków piłki siatkowej w powiecie czy nawet w regionie. Zainteresowanie tym sportem nie maleje, a na jego korzyść przemawia to, że nie brakuje chętnych do gry. Aby uhonorować wszystkie siatkarki zrzeszone w ramach MKS Podkarpacie Bobowa, trener Adam Urbanek postanowił zorganizować dwudniowy turniej. Pierwszego dnia zaprezentowały się młode siatkarki z klas 4-6 szkoły podstawowej, natomiast w drugim dniu uczennice gimnazjum i szkół średnich.

„Co roku organizujemy taki turniej dla dziewcząt zrzeszonych w klubie, ale też zapraszamy inne dziewczęta spoza klubu, które nie są jego członkiniami i nie chodzą na zajęcia w ramach piłki siatkowej. Turniej trwał dwa dni – w środę grały dziewczyny z klas czwartych, piątych i szóstych, (łącznie ok. 40 osób). Natomiast w czwartek grały dziewczęta z gimnazjum. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn. System rozgrywek opierał się na grze “każdy z każdym”. W turnieju wzięły udział dwa zespoły z Bobowej, dwa z Siedlisk oraz jeden składający się z dziewcząt, które na co dzień są zrzeszone w ramach klubu MKS Podkarpacie Bobowa. Członkinie ostatniego z nich pochodzą z Ptaszkowej, Gródka, Brunar, Bobowej, Białej, Stróżnej oraz wielu innych miejscowości. Na zakończenie wszystkie dziewczęta otrzymały po pamiątkowej koszulce oraz gratulacje i życzenia” – skomentował Adam Urbanek trener MKS Podkarpacie Bobowa oraz dyrektor ZS nr 1 w Bobowej.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy