Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nasze miasto czeka “Stan Wojenny”

Autor: Łukasz Augustyn
Józef Gucwa, Stowarzyszenie Miłośników Historii, 1 Pułk Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu, PTH oddział Nowy Sącz oraz Urząd Miejski w Bobowej zaprasza mieszkańców gminy Bobowa oraz ościennych miejscowości do udziału w inscenizacji pn. „Okres stanu wojennego na 34 rocznicę jego ogłoszenia”.

Jest to swoista podróż w czasie. Do lat kiedy w Polsce nikt nie mógł się czuć bezpiecznie, kiedy władza chciała mieć nad wszystkim kontrolę w dosłownym tego słowa znaczeniu, kiedy nie liczyły się prawa człowieka a na sklepowych półkach nie było niczego oprócz octu i papieru toaletowego.

Szanowny Obywatelu w dniu 13.12 2015 r. o godz. 15:00 na terenie Rynku miasta Bobowa odbędzie się inscenizacja przestawiająca okres stanu wojennego na 34 – rocznicę jego ogłoszenia. Rekonstrukcja ma na celu pokazanie młodzieży, a starszym przypomnienie bezsensownego zachowania „władzy ludowej” w stosunku do protestującej ludności cywilnej, oraz brutalne zachowanie ówczesnych jednostek ORMO, MO i ZOMO.

Organizatorzy zapraszają do czynnego uczestnictwa a także zwracają się z prośbą do grona pedagogicznego z terenu miasta i gminy Bobowa o powiadomienie uczniów szkół i zorganizowanie konkursu o tej tematyce. Stowarzyszenie przygotowuje nagrody celem wyróżnienia i docenienia najlepszych prac. Głównym koordynatorem imprezy jest – Józef Gucwa – kontakt: [email protected]

fot. NAC ( Narodowe Archiwum Cyfrowe)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy