Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Niespokojny weekend na drogach powiatu

Autor: Łukasz Augustyn
Miniony weekend na drogach powiatu gorlickiego minął niespokojnie. Doszło do kilku kolizji oraz zatrzymano nietrzeźwego kierowcę.

„Dnia 20 grudnia w miejscowości Łużna o godz. 6: 40 rano doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierujący samochodem Opel Astra, mieszkaniec Łużnej, podczas omijania przeszkody nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z na przeciwka samochodowi marki Volkswagen Golf, którym również kierował mieszkaniec Łużnej. Niezastosowanie się kierowcy do przepisów ruchu drogowego doprowadziło do zderzenia obu pojazdów. Na szczęście nikt z uczestników wypadku nie odniósł obrażeń. Obaj kierujący byli trzeźwi. Winny zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 zł.

Tego samego dnia wieczorem, dokładnie o godz. 17: 45, także  w miejscowości Łużna zatrzymano nietrzeźwego mieszkańca Stróżnej, który będąc pod wpływem alkoholu kierował pojazdem marki Honda Civic. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało zawartość 0.63 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący zabezpieczył pojazd we własnym zakresie. W podjęciu dalszych czynności, jak i w ostatecznym wyniku sprawy będzie rozstrzygał sąd.

Z kolei 21 grudnia o godz. 2: 44 w miejscowości Moszczenica, na oblodzonej jezdni, doszło do kolizji drogowej na odcinku trasy od ronda w Moszczenicy, biegnącym dalej w kierunku Łużnej. Mieszkaniec Zagórzan kierując samochodem marki Toyota, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zjechał do rowu. W wyniku wypadku nikt nie odniósł obrażeń, kierowca był trzeźwy. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 220 zł.”  – informuje st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach.

mIMG_6527

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy