Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Poranne dachowanie w Siedliskach

Autor: Łukasz Augustyn
Dzisiejszego poranka, około godz.7:15 w miejscowości Siedliska doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego, który wpadł w poślizg a następnie zakończył podróż dachując do przydrożnego rowu.

Od samego rana kierowcy uskarżali się na ciężkie i niebezpieczne warunki drogowe. O pechu może mówić młody kierowca Volkswagena, który jadąc od strony Gorlic do Bobowej stracił panowanie nad pojazdem.

„Zdarzenie miało miejsce dzisiejszego ranka (4 grudnia) kilkanaście minut przed godziną 7. Z ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca Volkswagena podczas pokonywania zjazdu wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie samochód przewrócił się na dach. Na miejsce wezwano policję, straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Szczęśliwie nie było konieczności udzielania pomocy medycznej 19-letniemu mieszkańcowi Bobowej. W chwili zdarzenia kierowca był trzeźwy. Nałożono na niego mandat karny.” – Informuje st. asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik KPP w Gorlicach.

Gorlicka Policja pragnie przypomnieć wszystkim kierowcom, że okres zimowy to szczególny czas w zakresie bezpieczeństwa na drogach. Zmienna pogoda, wcześnie zapadający zmrok, mgła oraz marznący deszcz i śnieg, znacznie pogarszają warunki w jakich korzystamy z dróg.

Pragniemy zatem przekazać kilka wskazówek dla kierowców:

  1. Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu samochodu do okresu zimowego (działanie systemów bezpieczeństwa i układu hamulcowego, zimowe ogumienie, sprawne oświetlenie i wycieraczki).
  2. Przed planowaną dłuższą podróżą  należy zapoznać się z prognozą pogody i brać pod uwagę, że zimowa aura szybko może się zmieniać.
  3. Przed rozpoczęciem jazdy należy dokładnie oczyścić ze śniegu, szronu i błota szyby oraz klosze świateł pojazdu.
  4. Pamiętajmy o włączeniu w pojeździe świateł dostosowanych do pory dnia i przejrzystości powietrza.
  5. Zachowajmy większy odstęp od poprzedzającego pojazdu, co da możliwość bezpiecznego zatrzymania pojazdu nawet na śliskiej nawierzchni.
  6. Podczas jazdy pamiętajmy, że każdy manewr związany ze zmianą kierunku jazdy lub pasa ruchu wymaga szczególnej koncentracji oraz uwzględnienia stanu nawierzchni jezdni.
  7. Nie przeceniajmy własnych umiejętności! Nawet najlepsze systemy bezpieczeństwa nie gwarantują pełni bezpieczeństwa na drodze. Jedynie zdrowy rozsądek może ustrzec nas od wielu nieprzyjemnych, a nawet dramatycznych sytuacji!

źródło: KPP w Gorlicach
m04-12-2015_01

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy