Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Spotkanie Wigilijne w Siedliskach (TV)

23.12.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Pod koniec zeszłego tygodnia (18 grudnia br.) społeczność Zespołu Szkół w Siedliskach zorganizowała jak co roku spotkanie opłatkowe dla seniorów nie tylko z ich własnej miejscowości ale również Biesnej i Sędziszowej.

Dla przybyłych gości seniorów ale również przedstawicieli bobowskiego samorządu młodzież z klas podstawowych i gimnazjalnych wraz z nauczycielami przygotowali specjalny blok artystyczny, podczas którego wystawiony został wyjątkowy spektakl jasełkowy. Widzowie mogli podziwiać świetnie wykonaną scenografią oraz ciekawe stroje. Przedstawienie uzupełniała muzyka w wykonaniu uczniów z ZS w Siedliskach.

Zaproszenie na spotkanie opłatkowe przyjęło około 100 osób. Wśród przybyłych gości nie zabrakło przedstawicieli z Urzędu Miejskiego w Bobowej: burmistrza Wacława Ligęzy, sekretarza Zdzisławy Iwaniec a także radnych: Ewy Truchan i Marii Zarzyckiej oraz sołtysa wsi Siedliska Zdzisław Górka.

– Ważne jest to by takie spotkania wigilijne się odbywały, jest to bowiem podtrzymywanie wielowiekowej tradycji a poza tym przekazywanie tych wszystkich tradycyjnych zachowań i postaw młodemu pokoleniu – mówi burmistrz Wacław Ligęza. – Dzisiaj dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali wigilię dla seniorów, dla osób, które z racji swojego wieku zasługują na szacunek i to jest właśnie forma jego okazania. To, że oni mogą tu przyjść i się spotkać jest dla nich niesłychanie ważne, dlatego też staram się zawsze w tych spotkaniach uczestniczyć i z wielką przyjemnością tu przyjeżdżam. 

Po części artystycznej dziewczęta z szkoły podstawowej przebrane za aniołki rozdały wszystkim przybyłym po małej paczuszce słodyczy oraz złożyły życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne. Wszystkich gości zaproszono także na skromny poczęstunek.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)