Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wigilia w Bobowskim internacie

Autor: Łukasz Augustyn
Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już niewiele czasu.  Z tej okazji w wielu zakładach pracy organizowane są spotkania opłatkowe dla pracowników. Od wielu lat w Internacie przy Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej , zgodnie z tą tradycją, organizowana jest wigilia dla uczniów i nauczycieli.

W czwartkowe popołudnie w bobowskim internacie odbyło się spotkanie opłatkowe dla uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej oraz nauczycieli ZSZ Bobowa. Już od wielu lat kultywuje się tradycje spotkań wigilijnych, podczas których nauczyciele spotykają się z uczniami przy jednym stole, wymieniają się życzeniami, rozmawiają o swoich zainteresowaniach a granica uczeń nauczyciel na chwilę się zaciera.

Czwartkowe świętowanie rozpoczęło się wystąpieniem młodzieży z internatu, która przygotowała własną wersję jasełek. Samo przedstawienie, jak i poświęcona wcześniej praca nad przygotowaniem strojów i dopracowaniem ról wymagała dużego zaangażowania ze strony młodych aktorów. Wywiązali się oni jednak z powierzonych im zadań perfekcyjnie.

Kolejnym punktem tego wyjątkowego spotkania była krótka modlitwa i odczytanie fragmentu Pisma Świętego przez ks. Bogdana Florka. Następnie przystąpiono do połamania się opłatkiem i spożycia wieczerzy.

„ W internacie taka wigilia organizowana jest od zawsze – jest to taka nasza tradycja. Od dwóch lat spotykamy się wraz nauczycielami w swoim gronie, to takie wyjątkowe spotkanie nauczycieli i uczniów. Ja osobiście internat traktuje, jako dom. Uczniowie w tym wieku większość czasu mieszkają w internacie tym samym stanowimy jedna dużą rodzinę. I dlatego chcemy przeżywać święta i tradycję razem.”- skomentowała Celina Ligęza kierownik internatu przy ZSZ w Bobowej.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy