Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Podsumowanie noworocznej akcji policji

Autor: Łukasz Augustyn
W związku z noworocznymi wyjazdami i powrotami, w dniach od 31 grudnia 2015 roku do 2 stycznia 2016 roku więcej patroli strzegło bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza tych prowadzących do górskich miejscowości.

Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów noworocznych pokazuje, że na drogach Małopolski było bezpieczniej niż rok wcześniej! Liczba odnotowanych wypadków drogowych, w porównaniu do roku poprzedniego jest mniejsza o 36 %, a liczba osób rannych spadła o 38 %. Podczas tegorocznego weekendu noworocznego, odnotowano 14 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 13 zostało rannych, ponadto ujawniono blisko 100 nietrzeźwych kierujących.

Na terenie samego powiatu gorlickiego odnotowano 2 kolizje drogowe. Policjanci ujawnili także trzech nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch kierowców samochodów oraz jednego rowerzystę.

Niestety doszło także do bardzo poważnego wypadku drogowego, w którym ciężko ucierpiał starszy mężczyzna. Wypadek miał miejsce na ul. Kościuszki w ostatnią sobotę (2 stycznia) około godziny 17.20. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia przez samochód Peugeot 73-letniego mieszkańca Gorlic. Na skutek zdarzenia starszy mężczyzna doznał licznych, poważnych obrażeń ciała. Przewieziony został do gorlickiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. W chwili zdarzenia kierowca Peugeota był trzeźwy. Obecnie trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

źródło: KPP w Gorlicach (fot.archiwalne)
mIMG_6517

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy