Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Policjanci będą jeździć quadami ale nie tylko!

Autor: Łukasz Augustyn
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Gorlic mają powody do zadowolenia. Wraz z nadejściem nowego roku gorlicka jednostka wzbogaciła się o dwa nowe pojazdy, a właściwie zestaw: samochód terenowy Mitsubishi Pajero oraz quad z przyczepą do jego transportu.

Zakup nowego sprzętu był niezbędny do prowadzenia patroli i działań poszukiwawczo-ratunkowych na obszarze województwa małopolskiego. Pojazdy zostały zakupione przy dofinansowaniu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 a dofinansowanie wynosiło 1 382 583,75 zł. Wartość całkowita projektu to 1 630 365zł.

Zestawy samochodowe trafią do Komisariatu Wodnego KWP w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Według policji nabyty sprzęt znacząco przyczyni się do poprawy mobilności policjantów w trudno dostępnych terenach, co z kolei bezpośrednio wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców województwa małopolskiego oraz odwiedzających ten rejon turystów. Dzięki samochodom terenowym oraz quadom policjanci będą mogli patrolować tereny Parków Narodowych i Krajobrazowych, Rezerwatów Przyrody oraz obszarów NATURA 2000. Pozwoli to przeciwdziałać takim wykroczeniom i przestępstwom jak rozjeżdżanie i zanieczyszczenia terenów leśnych, dewastacji tablic informacyjnych oraz kradzieży drewna. Samochody będą również wykorzystywane w sytuacjach kryzysowych związanych głownie z klęskami żywiołowymi tj. powódź. Ponadto dzięki nowym samochodom podniesie się jakości i efektywności akcji poszukiwawczo-ratowniczych prowadzonych przez funkcjonariuszy wspólnie z innymi służbami ratowniczymi na obszarze województwa małopolskiego.

źródło, fotografie, wideo: KG Policji

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy