Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowscy policjanci zatrzymali wandali odpowiedzialnych za uszkodzenie fontanny

Autor: Mateusz Książkiewicz
Nie całe trzy dni wystarczyły funkcjonariuszom Komisariatu w Bobowej na ustalenie sprawców uszkodzenia i okradzenia fontanny na bobowskim rynku. Dwóm zatrzymanym mieszkańcom Zborowic (gmina Ciężkowice) grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Informacja o uszkodzeniu figury oraz kradzieży lamp oświetleniowych umieszczonych w fontannie na bobowskim rynku dotarła do policjantów 8 lutego br. – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach. – Pracownicy Urzędu Miejskiego określili wartość uszkodzonego mienia na 2 tys. złotych. Taką samą wartość miały skradzione lampy oświetleniowe. Intensywna praca policjantów z Komisariatu Policji w Bobowej pozwoliła szybko ustalić, że do uszkodzenia fontanny i kradzieży lamp doszło w nocy z 4 na 5  lutego, a jej sprawcami są dwaj mieszkańcy Zborowic w wieku 17 i 18 lat.

Dzięki sprawnemu i szybkiemu zatrzymaniu, policjantom udało się odzyskać skradzione lampy. W rozpoznaniu sprawców pomógł całodobowy monitoring rynku, prowadzony przez Urząd Miejski. Nowoczesne kamery, nawet w trudnym świetle pomagają w pilnowaniu porządku w centrum Bobowej.

Wandale w czasie przesłuchania przyznali się do zarzucanych czynów, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy