Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowski e-ogólniak

Autor: Łukasz Augustyn
Od pewnego czasu Internet stał się kolejnym - po wodzie, energii elektrycznej, gazie czy telefonie komórkowym - niezbędnym do życia medium. Aby można było z niego korzystać efektywnie, musi być odpowiednio rozprowadzone. Inwestycji w tym kierunku dokonał Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

Już jakiś czas temu informowaliśmy na łamach naszego portalu, że uczniowie bobowskiego ZSO zastępują książki tabletami. Aby można było z nich w pełni korzystać, niezbędne było poszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej w szkole. Ponadto, aby zwiększyć przepustowość łączy, z dostawcą Internetu podpisana została umowa na drugie łącze. Dodatkową inwestycją, która była niezbędna do dalszego kształcenia, był zakup zestawów komputerowych pod egzamin zawodowy.

– Od kilku miesięcy trwały prace nad zwiększeniem przepustowości i dostępności szkolnego Internetu. W tym celu podpisana została umowa na drugą nitkę Internetu oraz zakupiono profesjonalne punkty dostępowe WiFi – mówi Wacław Libront, nauczyciel informatyki w ZSO w Bobowej. – Przeciągnięte zostały dodatkowe kable, wywiercono kilka nowych otworów, pojawiły się w kilku miejscach świecące na zielono kosmiczne talerze. Wymagało to kilkudziesięciu godzin pracy spędzonych na strychu, na drabinie i przy komputerze. Internet wyraźnie zwiększył swoją szybkość, a sieć WiFi jest teraz dostępna w każdym zakamarku szkoły.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy