Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czy to, co spożywamy, jest zdrowe ?! (TV)

28.02.2016 Autor: Łukasz Augustyn
Już po raz kolejny, dzięki podjętej współpracy między Powiatowym Centrum Edukacji Ligii Ochrony Przyrody oraz jej oddziałami a Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie odbyła się konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom związanym z kwestiami zdrowego odżywiania.

Konferencja miała miejsce wczoraj (tj. 26.02 br.) w Domu Polsko – Słowackim w Gorlicach. Na spotkaniu obecny był starosta powiatu gorlickiego, Jerzy Nalepka, a poprowadzili je Magdalena Semla, absolwentka bobowskiego Liceum oraz dr Łukasz Bińkowski, pracownik naukowy UP. Tematyka związana była z realizowanym w tym roku przez wspomniane organizacje ekologiczne programem , którego hasło brzmi „Upowszechniamy zdrową żywność”. W związku z tym konferencja podzielona była na dwa panele, które wyznaczane były przez dwa poruszane na nich tematy: „Akryl – amid – trucizna podawana na talerzu” i „Metale w środowisku. Problemy i konsekwencje”.

Głównym celem organizowanych konferencji naukowych jest przekazanie fachowej wiedzy z zakresu omawianego zagadnienia zgromadzonym na spotkaniu nauczycielom przyrody i biologii różnych szczebli, a więc szkół podstawowych i ponadpodstawowych, by wiedza ta mogła następnie trafić w czasie lekcji do uczniów. Wiedza cenna nie tylko ze względu na jej uniwersalne zastosowanie w dzisiejszych czasach, ale także ze względu na wskazówki, które mogą przydać się uczniom w czasie organizowanych z zakresu ekologii konkursów, w tej edycji skupionych właśnie wokół kwestii zdrowego odżywiania (obecnie konkurs ekologiczny, po odbytym już etapie szkolnym i gminnym, w kwietniu i w maju wejdzie w etap powiatowy).

„Podjęta przez działaczy Ligii Ochrony Przyrody powiatu gorlickiego inicjatywa ma duże szanse powodzenia i rozwoju – mówiła Grażyna Kurzawa, prezes gorlickiego oddziału Ligii Ochrony Przyrody. – „Jest mi niesamowicie miło, że ta współpraca z Uniwersytetem trwa. Mam nadzieję, że będziemy współpracować dalej. W tym roku spotkaliśmy się na konferencji dla nauczycieli przyrody i biologii oraz dla młodzieży, uczniów, przedstawicieli ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego. Myślę, że temat jest bardzo aktualny, ponieważ w tym tempie dzisiejszego życia nie zawsze zastanawiamy się, co jemy, czy to jest zdrowa żywność. Była taka okazja do wymiany wiadomości między młodzieżą a nauczycielami.”

Przewidywana jest również podobna konferencja w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, choć prezes Grażyna Kurzawa nie chciała na razie zdradzać szczegółów tego wydarzenia. Niemniej jednak gorąco zachęca także lokalną społeczność udziału w organizowanych przez LOP konferencji i do czerpania z nich wiedzy przydatnej w codziennym życiu.

video
Więcej Video

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)