Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Sukcesy uczniów z Wilczysk w tenisie stołowym!

Autor: Łukasz Augustyn
Ubiegły tydzień przyniósł kolejne sukcesy sportowe uczniów Szkoły Podstawowej w Wilczyskach, tym razem dyscyplinie tenisa stołowego. Młodzi sportowcy walczyli indywidualnie oraz zespołowo.

Rywalizacja indywidualna odbyła się w Gródku nad Dunajcem. Na zawodach tych, wspaniale zaprezentowała się, uczennica klasy 3 – Julia Ligęza zajmując 3 miejsce oraz równocześnie awans na zawody szczebla wojewódzkiego. Wynik ten cieszy jeszcze bardziej, gdy spojrzymy na rywalki Julii, które mimo iż były starsze wiekiem od uczennicy z Wilczysk, to jednak nie dorównywały jej grą. Wśród chłopców, 7 miejsce oraz awans na zawody wojewódzkie w charakterze zawodnika rezerwowego wywalczył Robert Szczepanek.

Rywalizacja zespołów na szczeblu rejonowym odbyła się w specjalnie do tego przystosowanym ośrodku tenisa stołowego w Limanowej. Dodajmy, że uczniowie SP w Limanowej są zeszłorocznymi Mistrzami Polski. W zawodach tych, SP w Wilczyskach wystawiła zarówno zespoły chłopców jak i dziewcząt. Ostatecznie to dziewczętom poszło lepiej, które po zaciętym pojedynku zajęły bardzo dobre 2 miejsce i zapewniły sobie tym samym awans na zawody wojewódzkie. Chłopcy w swej kategorii zakończyli zawody na też dobrym 6 miejscu.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

„Dzięki wysiłkowi naszych zawodników uzyskaliśmy awans na zawody wojewódzkie w dwóch kategoriach indywidualnej i drużynowej – mówi trener sekcji tenisa stołowego w Wilczyskach Zbigniew Ligęza. Jest to pewnego rodzaju sensacją, ponieważ zazwyczaj wygrywała Limanowa jako bardzo mocny ośrodek tenisa stołowego. Tym razem to właśnie młodym sportowcom z naszej szkoły udało się przebrnąć nawet przez Limanową. Nie tylko piłką ręczną stoją Wilczyska, zdobywamy sukcesy także w innych dyscyplinach.”

źródło: SP Wilczyska / własne
fot. SP Wilczyska

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy