Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Chłopcy z szacunku dla kobiet i dziewczyn

Autor: Łukasz Augustyn
W dniu 8 marca br. w Szkole Podstawowej w Sędziszowej odbyła się niecodzienna inscenizacja w wykonaniu uczniów należących do samorządu uczniowskiego.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet uczniowie wraz z nauczycielami postanowili przygotować kilka inscenizacji przedstawiających relacje między kobietami a mężczyznami w bajkach oraz w życiu realnym. Ukazali także zmianę roli kobiety w życiu społecznym. Mistrzowska gra młodych aktorów została bardzo dobrze odebrana przez pozostałych uczniów oraz zaproszonych gości i nauczycieli. Na koniec męska część uczniowskiej społeczności szkoły wręczyła dziewczętom i kobietom symboliczne tulipany oraz drobne słodkości. Na spotkaniu obecni byli m.in.: ks. rektor Jacek Kupiec i dyrektor Maria Bartoszek.

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Sędziszowej została wystawiona sztuka pt. „Czym byłby świat bez kobiet”, podczas której zaprezentowano historię Adama i Ewy oraz ogólną historię kobiety i mężczyzny od samego momentu stworzenia  – mówi Grażyna Marszał, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Sędziszowej. – Okazuje się, że ani kobieta bez mężczyzny, ani mężczyzna bez kobiety sobie nie poradzą, co jest też puentą całego przedstawienia. Kobieta potrzebuje silnego, męskiego ramienia, co zostało pokazane w drugim akcie, kiedy dzielny rycerz uratował księżniczkę. Tak naprawdę nie zależało mu, by spędzić przyszłość razem z nią, niemniej jednak księżniczka nie wyobrażała sobie dalszego życia bez takiego właśnie opiekuńczego ramienia. Następnie przeszliśmy do czasów współczesnych, kiedy kobiety na tyle się wyemancypowały, że w tym momencie czasami jest tak, że to mężczyzna zostaje w domu – czasami czeka z przepyszną kolacją, kiedy kobieta wróci. Ta zaś jest zajęta, czasem robi karierę, niekiedy też musi po prostu działać na kilku frontach. Niemniej jednak ogólnym podsumowaniem całego przedstawienia jest to, że świat, zarówno bez mężczyzn, jak i bez kobiet, byłby po prostu pusty i smutny – relacjonuje przebieg przedstawienia nauczycielka.

Oczywiście, wiadomą rzeczą jest, że przedstawienie w szkole nie może odbyć się bez zaangażowania nauczycieli i wychowawców.

Mamy w naszym planie Samorządu Uczniowskiego takie działania i to właśnie samorząd, pod opieką Beaty Janus i moją, wszystko to przygotował – opowiada Grażyna Marszał. – W całe przedsięwzięcie było zaangażowane 12 dzieci w przedziale wiekowym od zerówki do klasy VI. Starałyśmy się, żeby z każdej klasy kogoś zaangażować. Oczywiście cały samorząd również wziął w tym udział – kończy.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy