Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nielegalne podłączenia do kanalizacji pod lupą Gminy!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Jak informuje Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Bobowej od miesiąca kwietnia 2016 roku będą będą przeprowadzane regularne kontrole szczelności sieci oraz nielegalnych podłączeń, w tym deszczówki i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnych. Dla łamiących prawo przewidziano kary finansowe.

Dodatkowo jednostka zwraca się z prośbą o likwidację nielegalnych podłączeń do sieci kanalizacyjnej wód opadowych i drenażowych w terminie do 31 marca 2016 r.,  gdyż wpływa to na wzrost kosztów funkcjonowania oczyszczalni ścieków.

Kontrola będzie przeprowadzona zgodnie z art. 9 pkt 3 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r.  o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

Wzrost kosztów oczyszczalni ścieków może wynikać także z braku odpowiedzialności osób podłączonych do sieci. Burmistrz Bobowej, radni oraz sołtysi przypominają mieszkańcom o regulaminowym korzystaniu z sieci kanalizacyjnej. Wciąż zdarzają się przypadki, że w ściekach znajdują się martwe zwierzęta lub ich części, środki kosmetyczne, oleje lub tłuszcze, ścieki lub opady z gospodarstwa rolnego. Kanalizacja to nie kosz na śmieci!

fot. ilustracyjne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy