Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szkolna akademia z okazji Dnia Kobiet w Brzanie

Autor: Łukasz Augustyn
O święcie kobiet nie zapomniała społeczność Zespołu Szkół w Brzanie, gdzie jak co roku przygotowano z tej okazji specjalny program artystyczny przypominający światową historię Dnia Kobiet.

To właśnie 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku w jednej z fabryk kobiety ciężko pracujące za marne grosze, postanowiły upomnieć się o swoje prawa. Zastrajkowały, a właściciel fabryki, chcąc uniknąć skandalu, po prostu zamkną je w niej. Wybuch pożar, w którym spłonęło 129 kobiet. Znając tę historię, możemy zrozumieć, że Święto Kobiet ma niewiele wspólnego z komunizmem i kobietą zasiadającą na traktorze, jak wielu do dziś uważa. Kobiety na całym świecie musiały protestować, siedzieć w więzieniach, a nawet umierać, po to, aby dziś każda z nas mogła żyć inaczej. Kto wie, jakby wyglądał świat, gdyby kobiety nie walczyły o godne traktowanie.

Wydarzenie z okazji dnia kobiet zostało przygotowane przez Szkolny Zespół Teatralny pod kierunkiem Elżbiety Alicji Śliwa. W prezentacjach muzyczno-tanecznych obok chłopców występowały także dziewczyny, mając możliwość zaprezentowania swoich talentów, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc.

Na zakończenie chłopcy wręczyli Paniom i dziewczynkom słodkie upominki, ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

źródło i fot. ZS w Brzanie

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy