Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wybierz się na IV Festiwal Zawodów w Małopolsce

Autor: Łukasz Augustyn
Kończysz gimnazjum i nie wiesz co dalej? Chciałbyś zdobyć konkretny zawód, ale zastanawiasz się czy warto? Skorzystaj z IV Festiwalu Zawodów w Małopolsce, który wystartuje 17 marca i potrwa do soboty 19 marca. Prezentować się będzie 91 wystawców na 128 stoiskach. Wstęp jest bezpłatny!

Stoiska będą czynne w czwartek i piątek od 10.00 do 16.00, a w sobotę od 10.00 do 15.00. Swoją ofertę przedstawią nie tylko szkoły średnie z Małopolski ale również z Francji, Niemiec czy Węgier.

Festiwal Zawodów w Małopolsce odbywa się w Krakowskiej hali Expo (ul. Galicyjska 9). Na stoiskach szkoły średnie będą prezentować profile swoich klas – i to w praktyce. Gimnazjaliści będą mogli zobaczyć, czego uczą się starsi koledzy w klasach o profilach budowlanych, mechanicznych, górniczo-hutniczych, elektryczno-elektronicznych, medyczno-społecznych, rolniczych, leśnych, turystycznych, gastronomicznych czy administracyjno-usługowych. Sporą atrakcją będą też prezentacje służb mundurowych.

Na tegorocznym Festiwalu Zawodów w Małopolsce wystawiają się szkoły zawodowe, technika czy licea ogólnokształcące z województwa małopolskiego i regionów partnerskich: Rodan – Alpy (Francja), Turyngii (Niemcy), kraju Preszowskiego (Słowacja), obwodu lwowskiego (Ukraina ), miasta Gyor (Węgry). Targi odwiedzi też blisko setka przedsiębiorców.

Co więcej, uczniowie, którzy jeszcze nie zdecydowali, w jakiej dziedzinie chcieliby rozwijać swoje zawodowe umiejętności, mogą przez trzy dni skorzystać z bezpłatnych konsultacji doradców zawodowych. Pomoże im to określić m.in. swoje mocne strony i predyspozycje zawodowe.

Festiwal Zawodów w Małopolsce jest organizowany już po raz czwarty przez Województwo MałopolskieTo wydarzenie wzorowane na targach, które od kilkunastu lat odbywają się we francuskim Lyonie. Małopolskie targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem – w zeszłym roku odwiedziło je ponad 15 tys. młodych ludzi. Środki na organizację tegorocznej edycji pochodzą z unijnego projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II.

PROGRAM TARGÓW EDUKACYJNYCH FESTIWAL ZAWODÓW W MAŁOPOLSCE

17 marca 2016 r. (czwartek)
• 12.30 – Uroczyste otwarcie targów (Hala Dunaj)
• 10.00 – 16.00 – Prezentacje szkół zawodowych oraz przedsiębiorców w 9 obszarach tematycznych oraz doradztwo zawodowe dla uczniów szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych (Hale Dunaj i Wisła)
• 10.00 – 16.00 – Konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z poradnictwem zawodowym dla uczniów w ramach nowej perspektywy finansowej 2014-2020 (sala seminaryjna Budapeszt)
• 10.00 – 16.00 – Pokazy na scenie (Hala Dunaj)

18 marca 2016 r. (piątek)
• 10.00 – 16:00 – Prezentacje szkół zawodowych oraz przedsiębiorców w 9 obszarach tematycznych oraz doradztwo zawodowe dla uczniów szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych (Hale Dunaj i Wisła)
• 10.30 – 16.00 – Seminaria i warsztaty tematyczne (sale seminaryjne Lwów i Praga)
• 10.00 – 16.00 – Pokazy na scenie (Hala Dunaj)

19 marca 2016 r. (sobota)
• 10.00 – 15.00 – Prezentacja szkół zawodowych oraz przedsiębiorców
w 9 obszarach tematycznych oraz doradztwo zawodowe dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
• 10.00 – 15.00 – Pokazy na scenie (Hala Dunaj)

fot.ilustracyjne (archiwalne)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy