Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

CYKL: Spotkanie sprawozdawczo-wyborcze OSP Brzana

Autor: Łukasz Augustyn
Zebrania sprawozdawczo-wyborcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, znajdujących się na terenie gminy Bobowa były prawdziwym maratonem. Mimo to, na dyskusje o stanie poszczególnych zastępów znaleźli czas nie tylko sami druhowie ale i przedstawiciele władz gminy. OSP Brzana była ostatnią jednostką w której odbyło się takie spotkanie.

Oprócz miejscowych ochotników uczestniczyli w nim: burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś, sołtys Brzanej Piotr Kloc, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Tomasz Tarasek, reprezentant Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Dariusz Surmacz oraz Krzysztof Kosiba – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach.

Podobnie jak w innych jednostkach, program spotkania obejmował nie tylko podsumowanie ubiegłego roku, przedstawienie harmonogramu działań na bieżący rok działalności ale także wybory władz miejscowej OSP, przedstawicieli do Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP oraz delegatów na Zjazd Oddziału Gminnego, po dobiegającej końca 5-letniej kadencji. Podczas dyskusji poruszona została kwestia modernizacji budynku remizy, wymiany stolarki okiennej oraz termomodernizacji. Jednostka ma być objęta inwestycją dotyczącą zakupu systemu selektywnego powiadamiania.

W ramach przeprowadzonych wyborów nowymi członkami zarządu zostają:

Członkowie zarządu:
Prezes – Jan Zieleń
z-ca Prezesa – Zbigniew Ojczyk
z-ca Naczelnika Edward Ojczyk
Sekretarz- Jan Juruś
Skarbnik – Lucjan Żaba
Członek zarządu – Krzysztof Król

Członkowie komisji rewizyjnej:
Przewodniczący – Stanisław Sarkowicz
Członek – Ryszard Semla
Członek – Sylwester Ojczyk

Delegaci na Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP :
Zbigniew Ojczyk
Wiesław Ormiański

Przedstawiciele do Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP :
Zieleń Jan
Juruś Jan

„Miniony rok sprawozdawczy obfitował w bardzo dobrą współpracę z zarządem gminnym jak i samym burmistrzem – informuje Jan Zieleń, prezes OSP Brzana. Udało się nam wyremontować salę na własny koszt, ponieważ posiadamy fundusze z czynszu. Mieliśmy także dosyć duży wkład własny, za który mogliśmy wyremontować dolną część remizy. Dużym sukcesem było także przyjęcie 3 nowych członków do jednostki. Jeśli przejdą one szkolenia, będą brały udział w akcjach. Póki co mamy członków, którzy są przeszkoleni jednak ze względu na różne sprawy zawodowe bywa, że ciężko jest zebrać pełen zastęp do wyjazdu. W planach na obecny rok, jest docieplenie budynku. Obecnie remiza została przekazana na rzecz gminy, dzięki czemu być może uda się pozyskać środki na remont w ramach programu Małopolskie Remizy. W minionym roku wyjeżdżaliśmy 3 razy do akcji, były to 2 palące się kominy oraz zdarzenie z udziałem rolnika, któremu przewrócił się ciągnik, niestety był to wypadek śmiertelny.”

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy