Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szynobus połączył Podkarpacie z Małopolską – Rzeszów z miastem Gorlice (TV)

11.04.2016 Autor: Łukasz Augustyn
Połączenie kolejowe ze stolicy Podkarpacia do Gorlic zostało uruchomione pierwszego dnia kwietnia i nie był to primaaprilisowy żart ale prawdziwa uroczystość. By powitać, po kilku latach przerwy, pociąg pasażerski przybyli mieszkańcy oraz licznie przybyli goście. W inauguracyjnym przejeździe wzięli udział nawet wicemarszałkowie Województwa Podkarpackiego.

Pociąg z Gorlic do Rzeszowa jest świetną alternatywą dla przewozów autobusowych. Nie tylko ze względu na cenę, która w przypadku studentów jest dwa razy niższa od autobusu, ale również ze względu na czas i komfort podróży. Szynobus wyposażony w WiFi i klimatyzacje kurs pokonuje trasę w niewiele ponad dwie godziny. W przypadku okresu świątecznego ale i weekendu jazda autobusem wydłuża się ze względu na wzmożony ruch na drogach. Bilet studencki ze stolicy Podkarpacia do miasta Gorlice kosztuje 6,57 zaś normalny 13,40zł. Tanio można również podróżować z Biecza do Gorlic – bilet normalny ok. 2zł. Pociąg kursuje w piątki i niedzielę, szczegółowy rozkład znajdą Państwo TUTAJ.

Nie byłoby jednak tak hucznego powitania gdyby nie grono miłośników Reaktywacji pociągów Gorlice-Kraków na czele z Marcinem Kreis oraz przychylność lokalnych samorządów. Z województwa Małopolskiego jest to Urząd Miasta Gorlice, Urząd Miejski w Bieczu oraz Starostwo Powiatowe w Gorlicach. To właśnie te instytucje wsparły finansowo, póki co trzy-miesięczne kursowanie pociągu (od 1 kwietnia do 30 czerwca).

1 kwietnia na peronie stacji Gorlice Miasto zebrali się: Alicja Zając i Stanisław Kogut – Senatorowe RP, Rafał Kukla – Burmistrz Gorlic, Łukasz Bałajewicz – Zastępca Burmistrza Gorlic, Karol Górski – Starosta Powiatu Gorlickiego,  Radni Powiatu Gorlickiego, Radni Rady Miasta Gorlice oraz Radni Gminy Biecz. Pociągiem przybyli natomiast m.in.: Barbara Bartuś – Poseł na Sejm RP, Bogdan Romaniuk i Maria Kurowska – Wicemarszałkowie Województwa Podkarpackiego, Grzegorz Sapoń – Dyrektor Departamentu Transportu i Komunikacji, Witold Kochan – p.o. Dyrektora Kancelarii Zarządu, Mirosław Wędrychowicz – Burmistrz Biecza, Radni Rady Miasta Gorlice oraz przedstawiciele przewoźnika.

Według obecnych informacji kursowanie szynobusu z Gorlic do Rzeszowa zostanie wstrzymane podczas wakacji, potem relacja powinna zostać przywrócona w październiku. Zainteresowanych aktualnymi wiadomościami zachęcamy do odwiedzenia profilu: Reaktywacja pociągów Gorlice – Kraków

Zapraszamy do obejrzenia reportażu filmowego z przejazdu inauguracyjnego, briefingu prasowego z gośćmi zorganizowanego w urokliwym miejscu jakim jest restauracja Stary Dworzec w Zagórzanach oraz ciekawej fotorelacji.

fot. Mateusz Książkiewicz

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)