Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uczniowie szkół gminy Bobowa rywalizowali w „przełajach”

Autor: Łukasz Augustyn
W minioną środę 6 kwietnia br. w godzinach popołudniowych w Siedliskach odbyły się gminne biegi przełajowe. W zawodach wzięło udział 5 szkół podstawowych z miejscowości Bobowa, Brzana, Siedliska, Stróżna i Jankowa oraz 3 gimnazja – Bobowa, Siedliska, Brzana.

Otwarcia biegów dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej w Sędziszowej – Maria Bartoszek, która w imieniu organizatorów powitała wszystkich zawodników życząc im sukcesów oraz podziękowała nauczycielom, pielęgniarce i druhom strażakom OSP Sędziszowa za zaangażowanie i zapewnienie bezpieczeństwa i opieki zawodnikom. Piękna wiosenna pogoda oraz dobra organizacja niewątpliwie wpłynęła wspaniałą atmosferę sportowej rywalizacji.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Dziewczęta- szkoła podstawowa:
I miejsce – Bobowa
II miejsce – Stróżna
III miejsce – Siedliska
IV miejsce – Brzana

Chłopcy- szkoły podstawowe:
I miejsce – Bobowa
II miejsce – Siedliska
III miejsce – Stróżna
IV miejsce – Brzana
V miejsce – Jankowa

Dziewczęta – gimnazjum
I miejsce – Siedliska
II miejsce – Brzana
III miejsce – Bobowa

Chłopcy – gimnazjum
I miejsce  Siedliska

Drużyny które znalazły się na podium w poszczególnych kategoriach otrzymały dyplomy, zaś zwycięzcy wezmę udział w biegach  na szczeblu powiatowym.

„ W imieniu swoim serdecznie dziękuje p. Markowi Borkowi za udostępnienie terenu, na którym dwa razy do roku wiosną i jesienią mogą odbywać się  gminne biegi przełajowe, nauczycielom wych.fiz. za  przygotowanie zawodników i trasy biegów, dyrekcji  NZOZ ,,LANGMED” za oddelegowanie pielęgniarki czuwającej nad zdrowiem zawodników oraz druhom OSP Sędziszowa za pomoc w organizacji” – mówi Maria Bartoszek dyrektor Szkoły Podstawowej w Sędziszowej.

fot. Aneta Bogusz / Łukasz Kieroński

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy