Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 21 czerwca 2021
PWSZ oferta edukacyjna

Majówka rodzinna w Siedliskach

30.05.2016 || Kategorie: Kultura, Siedliska, Społeczeństwo || Autor: Justyna Duda

Coraz cieplejsze dni skłaniają nas, by swój wolny czas spędzać poza domem. W niedzielę, 22 maja br. mieszkańcy Siedlisk i okolic przyszli tłumnie na szkolna majówkę, która dzięki zaangażowaniu uczniów okazała się równie przyjemnym jak i pożytecznym przedsięwzięciem.

Z pewnością podjęta inicjatywa nie należała do zwyczajnych. Jak wskazuje dyrektor placówki Wiesław Job: – Pomysł wyszedł od uczniów, którzy występują w teatrzyku Marionetka i stwierdzili, że chcą w ten sposób próbować zbierać środki na organizację uroczystości nadania imienia naszej szkoły ks. Jana Reca. Pani Renata Rzepka i Ania Motyka zorganizowały więc przedstawienie pod tytułem „Królewna Śnieżka”. W wydarzeniu brała udział również nasza orkiestra dęta przy OSP Siedliska, która zagrała koncert. Myślę, że impreza była udana i ludzie się dobrze bawili.

Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się 3 miesiące temu, kiedy uczniowie wyrazili chęć pomocy w zbieraniu funduszy. Uznali, że najprostszym sposobem będzie zrobienie przedstawienia, ponieważ takie wydarzenia zwykle przyciągają dużą liczbę osób. W efekcie zgłosiło się aż 50 uczniów, w przedziale wiekowym od 6 do 15 lat.

– Każdy chciał grać oczywiście jedną z głównych ról, ale tak to poukładałyśmy, że wszyscy mieli coś ważnego tutaj do zrobienia – mówi Renata Rzepka, jedna z nauczycielek biorących udział w organizacji przedsięwzięcia. – Było to widowisko połączone ze śpiewaniem piosenek, tańcem, ruchem. Stroje przygotowywali rodzice w domu, masę rzeczy zrobiłyśmy same z panią Anią Motyką. Oprócz tego podczas majówki odbył się koncert orkiestry. W przerwach były prowadzone konkursy dla dorosłych oraz loteria fantowa. Mamy zrobiły w tym dniu kawiarenkę, gdzie można było zjeść pyszne ciasto i wypić dobrą kawę. Pojawili się również goście z okolic Siedlisk, były zaproszone całe rodziny.

fot. Jacek Kieroński