Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Niektórzy, cieszą się już końcem roku!

Autor: Mateusz Książkiewicz
W miniony piątek kilkudziesięciu absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej cieszyło się z zakończenia kolejnego etapu edukacji. Uczniowie otrzymali świadectwa, jednak teraz większość z nich czeka matura!

Uroczystości pożegnania wychowanków czwartych klas technikum i trzecich liceum wyglądały w obydwu placówkach podobnie – rozpoczynała je Msza Święta w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych. Później w szkołach czekały ich akademie bądź też okolicznościowe apele. Absolwenci chętnie fotografowali się ze swoimi kolegami, przyjaciółmi bowiem były to ostatnie chwile kiedy wszyscy znaleźli się w szkolnych murach. Nie zabrakło także gratulacji dla najlepszych, tych którzy osiągali najwyższe wyniki ale i tych którzy wyróżniali się w pracy na rzecz swojej szkoły. Byli już uczniowie dziękowali także swym nauczycielom oraz dyrekcji. Wyróżnionych uczniów obdarowano okolicznościowymi dyplomami i nagrodami

– Rozpoczął się kolejny, ważny rozdział Waszego życia, okres budowania własnej dorosłej przyszłości – powiedziała dyrektor Barbara Wołkowicz do zebranych podczas apelu abiturientów. – Dalszą drogę wyznaczy Wam matura, z którą zmierzycie się już za kilka dni. Później czekają Was studia, praca, rodzina. Każdy z Was będzie budował swoją przyszłość według własnego modelu. Dzisiejszy dzień to początek Waszego dorosłego życia. Życzę Wam, aby to przejście w dorosłe życie było dla Was pozytywnym doświadczeniem. Niech Wam w życiu przyświecają słowa A.Mickiewicza “Mądrość musisz sam z siebie własną zdobyć pracą”. Korzystajcie więc z tego co Wam świat oferuje, czerpcie nadal ze źródeł wiedzy i dążcie do celu, bo jak powiedział Arthur C.Clarke: “Jedyny sposób, by poznać, gdzie są granice naszych możliwości, to przekroczyć je, dokonując tego, co niemożliwe”

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej ukończyło 42 uczniów.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy