Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Fala upałów, na bobowskim rynku ponad 40 stopni!

Autor: Łukasz Kieroński
Zgodnie z prognozami synoptyków południową część naszego kraju nawiedziły tropikalne upały. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące wysokich temperatur. Według prognoz temperatura od 30 do 34 °C może utrzymać się nawet do niedzieli.

Dzisiejszego dnia na termometr umieszczony na budynku „Koronka” przy bobowskim rynku wskazał aż 40,5 °C. W godzinach południowych centrum Bobowej znacznie opustoszało – trudno się dziwić kiedy wszyscy szukali schronienia przed skwarem, który lał się z nieba. Tylko gdzieniegdzie można było zobaczyć uczniów, którym ciężko było się „rozstać” przed wakacjami.

Część osób szukała ochłody nad wodą, górski charakter rzeki Białej stanowi miłą ochłodę w takie dni. Pamiętajmy jednak o zachowaniu wysokiej ostrożności w poszukiwaniu „kąpieliska”. Koryto Białej zmienia się dynamicznie i niespodziewanie a powodzie zmieniają układ dna zwłaszcza w pobliżu progów betonowych. Dla przestrogi przypominamy artykuł: Jankowa. Utonęła 23-letnia dziewczyna w Białej Tarnowskiej (TV) – AKTUALIZACJA

W czasie upałów zwróćmy uwagę na odpowiednie nawadnianie organizmu. Jeśli wybór padnie na wodę pijmy ją najlepiej z dodatkiem soku lub owoców, wtedy dłużej utrzyma się ona w organizmie. Pomóc nam mogą także okłady z zimnych ręczników. Unikajmy także wychodzenia na zewnątrz między godziną 11 a 14.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy