Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Setki strażaków sportowo rywalizowało w Gorlicach (TV)

16.06.2016 Autor: Łukasz Kieroński
Przez dwa dni (7 i 8 czerwca 2016 roku) strażacy jednostek Państwowych Straży Pożarnych z województwa Małopolskiego uczestniczyli w zawodach sportów pożarniczych. Ich siedemnasta edycja rozegrana została w Tarnowie oraz Gorlicach.

Pierwszy dzień XVII Wojewódzkich Zawodów PSP w Sporcie Pożarniczym odbył się na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Tarnowie gdzie przeprowadzono dwie konkurencje „wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni” oraz „pożarniczy tor przeszkód 100 m”.

Drugiego dnia zawodowi strażacy przenieśli się do Gorlic na stadion GKS “Glinik” a ich zadaniem było wykonanie w jak najszybszym czasie „sztafety pożarniczej 4 x 100 m z przeszkodami”. Ogółem w mistrzostwach udział wzięło dwadzieścia drużyn – 193 zawodników.

– Pierwsze miejsce w konkurencji „Pożarniczy tor przeszkód 100 m z przeszkodami” zajęli strażacy z  Komendy Miejskiej PSP z Krakowa, drugie Komenda Miejska z Tarnowa a trzecie Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy PSP w Gorlicach. – Identyczna kolejność na trzech pierwszych miejscach podium utrzymała się także po rozegraniu drugiej konkurencji pierwszego dnia zawodów, a więc „Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni”. Strażacy z Gorlic w pierwszej konkurencji byli na 17 miejscu a w drugiej na 18-tym. Drugiego dnia zawodów  na  stadionie GKS „Glinik” w Gorlicach  w rozegranej  „sztafecie pożarniczej 4 x 100 m z przeszkodami” nasi strażacy zajęli piętnaste miejsce z wynikiem 80.60 s. W sztafecie zwyciężyli zdecydowanie strażacy z Komendy Miejskiej PSP z Tarnowa sztafeta A, drugie miejsce Komenda Miejska z Krakowa, a trzecie Komenda Miejska PSP z Tarnowa sztafeta B.

Podsumowanie mistrzostw odbyło się na stadionie GKS „Glinik” w Gorlicach, udział w nim wzięli m.in.: zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Bębenek, przedstawiciele władz miasta oraz powiatu gorlickiego, a także kierownictwo komend miejskich i powiatowych z całego województwa małopolskiego. Najlepsi w konkurencjach indywidualnych i drużynowych otrzymali nagrody, puchary i gratulacje.

– Ideą takich zawodów i mistrzostw jest utrzymanie bardzo wysokiej kondycji i sprawności fizycznej – dodaje st. kpt. Sebastian Woźniak rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego PSP. – Należy zwrócić uwagę, te ćwiczenia które się tutaj dzisiaj odbywają mają bardzo wiele wspólnego z naszą codzienną pracą, służbą. To ostatnie ćwiczenie bojowe odzwierciedla typowe rozwinięcie linii bojowej, gdzie strażacy sprawiają linię ssawną, główną oraz linię gaśniczą. Bardzo często strażacy w pełnym umundurowaniu bojowym  mając ze sobą odcinki wężów, aparaty powietrzne muszą wybiegać na wysokie kondygnacje budynków.

fot. Dominik Gębarowski

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)