Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Turniej organizowany przez LKS Bobowa dofinansowany przez marszałka

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzięki dofinansowaniu zarządu Województwa Małopolskiego dla Ludowego Klubu Sportowego Bobowa możemy spodziewać się kolejnej już, szóstej edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej chłopców o "Złotą Koronkę Bobowej".

Zarząd Województwa Małopolskiego rozdzielił ponad 250 tys. zł na organizację różnego rodzaju imprez sportowych. Wsparcie w ramach drugiej edycji otwartego konkursu „Małopolska na sportowo” otrzyma 50 organizacji z naszego regionu. Wydarzenie pn. VI Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej chłopców o „Złotą Koronkę Bobowej”, którego organizacji podjął się miejscowy klub zostało dotowane kwotą 4000zł

Małopolska stawia na sport, a dzięki wsparciu w ramach tego konkursu w naszym regionie odbędzie się wiele fantastycznych, angażujących całe rodziny i propagujących aktywność fizyczną imprez  – podkreśla Leszek Zegzda z zarządu województwa.

W ramach II edycji komisja konkursowa rozpatrzyła 154 złożone oferty i wyłoniła 50 z nich (pełna lista tutaj). O pieniądze na organizację imprez promujących kulturę fizyczną i sportowe osiągnięcia Małopolski oraz wspierające rozwój sportu w środowiskach: wiejskim, akademickim oraz osób niepełnosprawnych mogły walczyć organizacje pozarządowe prowadzące działalność w obszarze kultury fizycznej.

– Jako klub złożyliśmy wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie naszej cyklicznej imprezy sportowej – Turnieju o Złotą Koronkę Bobowej – mówi Paweł Popardowski, prezes LKS Bobowa. – Otrzymaliśmy co prawda tylko cztery tysiące złotych, co stanowi mniej więcej połowę wnioskowanej kwoty, mimo to cieszymy się, że Województwo Małopolskie, Urząd Marszałkowski wspiera nadal to nasze przedsięwzięcie. Jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań aby zdobyć pozostałą kwotę chociażby od sponsorów, partnerów aby zawody były na podobnym poziomie jak w poprzednich latach. Obecnie prowadzimy kilka takich rozmów. Turniej odbędzie się w trzecim weekendzie września (16-18 września br.). W rozgrywkach będzie mogło wziąć udział 12 drużyn, chociaż chętnych jest dużo więcej. Na pewno będą dwie drużyny ze Słowacji oraz dziesięć zespołów krajowych. 

Przypomnijmy, I edycja konkursu został rozstrzygnięta w styczniu 2016 r, wtedy to blisko 100 ofert otrzymało wtedy wsparcie finansowe na łączną kwotę prawie 1,2 mln zł. Łącznie w 2016 roku na wsparcie imprez sportowych w ramach konkursu Małopolska na sportowo – edycja I i II  z budżetu województwa przeznaczono 1,45 mln zł.

fot. ilustracyjne (archiwum własne)

mIMG_2102

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy