Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ks. Marian Jedynak złożył rezygnacje. Nowym proboszczem ks. dr Marian Chełmecki

Autor: Mateusz Książkiewicz
Po 12 latach posługi, z funkcji proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej złożył rezygnację ks. Marian Jedynak. Decyzją biskupa jego obowiązki przejmie od 13 sierpnia 2016 roku ks. dr Marian Chełmecki, dotychczasowy wikariusz Bazyliki w Bochni.


Informację tę potwierdził dla naszego portalu sekretarz Biskupa Tarnowskiego ks. Ryszard St. Nowak. Przypomnijmy ks. Marian Jedynak urodził się 23 sierpnia 1949 r. w Brzesku, gdzie uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 1 a następnie Liceum Ogólnokształcącego, które ukończył w 1967 r. W latach 1967-1973 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Pracował jako wikariusz  w Wierzchosławicach, Jurkowie k/Dobrej, Zakliczynie i Tęgoborzy, gdzie został mianowany rektorem przy kościele św. Mikołaja Bpa, (przeniesionym w  1980 r. za jego staraniem z Tęgoborzy do Tabaszowej, i tam zestawionym w 1981 r.), a następnie od 1989 r. został mianowany tamtejszym proboszczem. W roku 2004, biskup Wiktor Skworc mianował go  proboszczem a następnie dziekanem w Bobowej przy parafii Wszystkich Świętych. W parafii katechizował dzieci w Szkole Podstawowej  nr 1 w Bobowej.

Obejmujący stanowisko proboszcza – ks. dr Marian Chełmecki (ur. 1972 roku) jest doktorem nauk teologicznych w zakresie teologii pastoralnej, na podstawie rozprawy Współpraca świeckich z prezbiterami w liturgicznej posłudze uświęcania w świetle posoborowego nauczania Kościoła, w dniu 19 czerwca 2007 roku, na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 roku.

W imieniu całej redakcji dziękujemy ks. Marianowi Jedynakowi za wszystkie udzielone naszemu portalowi wywiady oraz życzliwość w realizacjach dotyczących parafii w Bobowej.

fot. po lewej ks. Marian jedynak / po prawej ks. dr Marian Chełmecki

 

proboszcz_jedynak_chelmecki

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy