Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Parafianie z Bobowej pielgrzymowali do Bruśnika

Autor: Mateusz Książkiewicz
W poranek uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanego potocznie świętem Matki Boskiej Zielnej, wierni z ternu Bobowej i okolic udali się w corocznej pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Bruśniku, by tam uczestniczyć w Sumie Odpustowej.

Około dwustu pielgrzymów wyruszyło o godz. 8.30 spod kościoła parafialnego w Bobowej aby pokłonić się Bruśnickiej Pani. Trasa pątników, niezmiennie wiodła przez Wymysłów i liczyła około siedmiu kilometrów.

– W tej pielgrzymce, każdy uczestnik ma swoją własną intencje, własny cel – mówi ks. dr Marian Chełmecki, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. – Jako nowy proboszcz,  pełniący posługę od  jednego dnia, zamierzam polecić się Matce Najświętszej, by moje posługiwanie w Bobowej było owocne, w sensie duchowym. By przyniosło pożytek dla moich parafian ale i na chwałę Pana Boga. Trasa dzisiejszej pielgrzymki była bardzo urokliwa, pochodzę z miejscowości gdzie również mamy górki, więc nie miałem problemów by pokonać wszelkie wzniesienia. Dopytywałem parafian co to za tereny, jak się nazywają poszczególne przysiółki. Mam nadzieje, że będę mógł pieszo lub rowerem lepiej poznać ten teren.

Przypomnijmy, 15 sierpnia 2014 roku podczas sumy odpustowej biskup tarnowski Andrzej Jeż erygował świątynie w Bruśniku do rangi sanktuarium Maki Bożej. O tym, że Maryjny Kult rozwijał się tam od kilku wieków mogą świadczyć m.in. rozwieszone wota wokół przepięknego, ale charakterystycznego obrazu namalowanego na deskach z drzewa lipowego.

źródło: własne / parafia w Bruśniku

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy