Jadwiga Wójtowicz kandydat do sejmiku województwa małopolskiego

Seniorzy tracą punkty na wyjeździe. Juniorzy pokonują Kobylankę!

Tak właśnie prezentuje się krótkie, piłkarskie podsumowanie ubiegłego weekendu (tj. 15-16 października br.). Rywalami seniorów byli piłkarze z Uścia Gorlickiego. Juniorzy starsi zmierzyli się, także na wyjeździe z LKS Kobylanka. Poznajcie szczegóły.

Seniorzy: LKS Uście Gorlickie – KS Bobowa 3:1

W niedzielę (16 października br.) zespół KS Bobowa został pokonany na wyjeździe przez LKS Uście Gorlickie 3:1. Spotkanie bardzo szybko rozpoczęli gospodarze, którzy w 2 minucie strzelili pierwszą bramkę. Bramka zawodników z Uścia Gorlickiego zmotywowała tylko bobowskich piłkarzy, którzy pokazując pazury doprowadzili zaledwie minutę później do remisu. Strzelcem wyrównującego wynik gola był Łukasz Kieroński.

Równy stan bramek nie zwiastował jeszcze przegranej. Nastrojów nie popsuł nawet celny strzał Kamila Dudki z LKS Uście Gorlickie w 25 minucie. Każdy wierzył jeszcze w zwycięstwo lub co najmniej remis. Szanse KS Bobowa pogrążył definitywnie zawodnik gospodarzy Tomasz Matuszyk w 88 minucie gry. Bobowscy piłkarze zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli i tracą zaledwie 1 punkt do lidera, którym jest LKS Kobylanka.

Juniorzy: LKS Kobylanka  – KS Bobowa 1:4

Zespół juniorów starszych rozegrał w minioną sobotę 15 października br. wyjazdowe spotkanie w Kobylance. Potyczka z miejscowym zespołem zakończyła się pomyślnie dla Bobowian, którzy wrócili do domu z trzema punktami.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia ze strony Bobowej, w 13 minucie Krystian Wagner wykorzystał świetną okazję i umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Po straconej bramce, piłkarze LKS Kobylanka zaczęli konstruowanie akcji celem odrobienia strat. Efektem tego było wyrównanie wyniku w 35 minucie, przez Macieja Miłkowskiego. Remis utrzymał się aż do gwizdka sędziego, oznajmującego przerwę.

Już od pierwszych minut drugiej części gry, bobowska drużyna prowadziła mocną ofensywę. Dzięki sprawnie przeprowadzonym akcjom, piłkarze z Bobowej zdobyli do końca spotkania aż trzy bramki, ich autorami byli ponownie Krystian Wagner w 50 minucie, Filip Świątański (60 minuta) oraz Przemysław Flądro (85 minuta). Ostatecznie potyczka LKS Kobylanka z naszą drużyną zakończyła się wynikiem 1:4.

Juniorzy KS Bobowa mogli wygrać mecz z jeszcze większą ilością bramek na swoim koncie, gdyż łatwo dochodzili do sytuacjami podbramkowych jednak sporo też pudłowali. Być może, niedokładność była wywołana rozluźnieniem wywołanym przez zdecydowaną kontrolę nad przeciwnikiem. Po sobotnim zwycięstwie KS Bobowa plasuje się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli z przewagą trzech punktów nad wiceliderem LKS Orzeł Wojnarowa.

Sponsorem piłkarskich relacji poświęconych KS Bobowa jest firma P.P.H. Libropol Sp. J.