Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Oddziałowe podsumowanie sezonu lotów gołębi pocztowych

Autor: Dorota Pietrzak
W sobotę 5 listopada 2016 roku odział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych "Beskid Sądecki" uroczyście podsumował sezon lotów z 2016 roku w budynku remizy OSP Siołkowa. Wśród licznie zebranych członków nie zabrakło przedstawicieli sekcji Bobowa oraz włodarza gminy i miasta Bobowa Wacława Ligęzy.

Takie podsumowania są już tradycją, mają na celu przede wszystkim zintegrowanie członków poszczególnych sekcji, jak również uhonorowanie najbardziej aktywnych hodowców. Nagrody wręczono w wielu kategoriach m.in.: loty gołębi dorosłych, lotniki młode, mistrzostwo tradycyjne oddziału i mistrzostwo typowane.

Hodowcy, którzy zasługują na szczególne wyróżnienie, to: Olech Damian i Dariusz, Ogorzałek Andrzej i Krzysztof, Zając Józef, Zając Zofia, Maciaszek Kacper i Marcin oraz Król Rafał. Pasja i sportowa rywalizacja nadaje sens ich życiu. Wielu hodowców gołębi pocztowych przejmuje ją z pokolenia na pokolenie – co było widać, kiedy ojciec i syn razem odbierali puchary. Wręczali je m.in.: senator RP Stanisław Kogut, prezes okręgu PZHGP Nowy Sącz Jan Węgrzyn, prezes oddziału PZHGP Beskid Sądecki Michał Radzik, I zastępca prezesa oddziału PZHGP Beskid Sądecki Krzysztof Ogorzałek, burmistrz Grybowa Paweł Fyda, burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, przewodniczący Rady Miejskiej w Grybowie Józef Góra, przewodniczący Rady Gminy Grybów Jan Radzik.

Każda działalność, która w pewnym momencie przeistacza się w pasje zasługuje na to, żeby ją docenić – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. Ludzie prowadzący hodowle zajmują się tym bezinteresownie, a jest to wartościowe i piękne. Nie czerpią z tego żadnych profitów, wręcz przeciwnie. Nie zapominajmy, że swoimi wysokimi osiągnięciami promują nasz region. Mogę więc powiedzieć, że nasza współpraca układa się bardzo dobrze, czego dowodem był wzruszający moment wypuszczenia gołębi podczas odsłonięcia i poświęcenia pomników marszałka Józefa Piłsudskiego i gen. Bolesława Wieniawę- Długoszowskiego w Bobowej. To hobby jest też dla ludzi młodych okazją do obcowania z przyrodą. Dlatego jako gospodarz gminy staram się wspierać takie działania.

Oddział Beskidu Sądeckiego dzieli się na cztery sekcje: I – Wojnarowa, II – Krużlowa, III – Grybów, IV – Bobowa i od nie dawna V – Łęka. Każda z nich może pochwalić się licznymi osiągnięciami., jednak Andrzej Nowak z prezes sekcji Bobowa zwraca szczególną uwagę na osobę Marcina Maciaszka, który wraz z synem zdobyli Puchar Supermistrza: – Cieszy fakt zaangażowania wielu młodych hodowców tejże sekcji. Uhonorowaniem naszej pracy będzie wystawa gołębi w Wilczyskach. 

Ponieważ zwyczajem oddziału Beskid Sądecki, jest organizacja podsumowania co roku w innej sekcji, już teraz wiemy, że następne takie spotkanie odbędzie się w Bobowej.

fot. Łukasz Kieroński / Alina Maciaszek

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy