Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowski Ogólniak nagrodzony w projekcie eTwinning!

Autor: Jacek Kieroński

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej otrzymał Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie  "Trucks of Taste". Oznacza to, że praca uczniów i szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.

Projekt wykorzystuje koncepcję foodtrucków (barowozów) łącząc naukę przedsiębiorczości, marketingu, gastronomii i języka angielskiego. Uczniowie pracowali w czterech polsko-francuskich drużynach, a zadaniem każdej z nich było zaprojektowanie mobilnej firmy cateringowej serwującej jedzenie ze specjalnie wyposażonego samochodu. Uczniowie musieli opracować biznesplan, nazwę oraz logo firmy, wygląd foodtrucka, zaplanować promocję produktu i usługi, opracować menu i kalkulację kosztów, przyrządzić wybrane potrawy i „sprzedać” je swoim kolegom. Ponadto, jedzenie musiało być zdrowe, a jego postawą miały być sezonowe warzywa i owoce. W skład każdej z drużyn wchodzili uczniowie uczący się różnych zawodów. Uczestników czekały wyzwania takie, jak przy zakładaniu i prowadzeniu prawdziwej firmy, a każdy uczeń odegrał swoją indywidualną rolę w zespole, zgodną z zawodem, którego się uczy. Projekt pomagał rozwijać u uczestników poczucie inicjatywy i przedsiębiorczości oraz miękkich kompetencji potrzebnych na rynku pracy: komunikacji, współpracy w zespole, krytycznego i twórczego myślenia. Językiem projektu był angielski, a platformą współpracy – TwinSpace [link: https://twinspace.etwinning.net/9698/home ]. W wyniku współpracy powstał e-magazyn ilustrujący rezultaty projektu [link: https://madmagz.com/fr/magazine/638678 ]

Projekt “Trucks of Taste” w minionym roku szkolnym (2015/2016) we współpracy z francuską szkołą (Lycée des métiers Louis Blériot, Trappes) realizowali uczniowie z klas I TOR, II kel, II hot, z pomocą kolegów z innych klas i nauczycieli: A. Kowalskiej, A. Gołyźniak i D. Tokarz, która była założycielem i koordynatorem projektu.

15146737_1004448449664994_1462754940_o

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy