Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Strażacy mistrzami smaku w Gorlicach. Wyróżnienia dla samorządowców i dziennikarzy

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiejszego popołudnia (tj. 17 grudnia br.) na gorlickim rynku odbył się turniej gotowania pn. Gorlicki Mistrz Smaku. Kulinarna rywalizacja samorządowców, strażaków oraz dziennikarzy była częścią II Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Zwycięską drużyną turnieju są strażacy KP PSP w Gorlicach, którzy jak się okazało nie tylko ratują ale także dobrze gotują. Jej skład to: Piotr Orlof, Piotr Stawiarski oraz Dariusz Surmacz.

– Jak każda z drużyn mieliśmy do dyspozycji kapustę gotowaną i kiszoną, grzyby, śliwki oraz produkty na wyrobienie ciasta na pierogi, były także dodatki do wystrojenia talerzy – opowiada mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach, uczestnik turnieju. – Komisja oceniała nie tylko smak przygotowanych przez poszczególne drużyny ale także wystrój i estetykę podania. Nieskromnie mogę dodać, że o przepis na przygotowane przez nas pierogi zwróciło się wiele Pań. Nie liczyliśmy na zwycięstwo, przyszliśmy aby wziąć udział w fajnej zabawie.

Jak sami strażacy stwierdzili kulinarne umiejętności zdarza się im wykorzystywać podczas spokojnego dyżuru.

Drużyna samorządowców w której znaleźli się: burmistrz miasta Gorlice Rafał Kukla, starosta powiatu gorlickiego Karol Górski oraz radny województwa małopolskiego Stanisław Pasoń podobnie jak zespół dziennikarzy otrzymała wyróżnienie.

To już drugi raz od kiedy miasto Gorlice organizuje na rynku Jarmark. Co roku wydarzeniu towarzyszy wiele atrakcji oraz przede wszystkim stoiska z ozdobami i elementami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia. Wszystkich, którzy chcą jeszcze zobaczyć na własne oczy rękodzielnicze cudeńka zapraszamy jeszcze do Gorlic na rynek aż do 20 grudnia. Szczegółowy program można znaleźć na stronie miasta Gorlice – kliknij tutaj.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy