Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wigilia szkolna w Wilczyskach połączyła całe sołectwo

Autor: Duda Justyna
Świąteczny czas sprzyja spotkaniom wigilijnym w różnych środowiskach. Do tradycji można zaliczyć opłatek organizowany przez szkołę w Wilczyskach, na której zawsze zbiera się wiele osób chcących sobie wspólnie złożyć życzenia.

W szkole w Wilczyskach mamy tradycję, że co roku organizujemy takie rodzinne, szkolne wigilie – mówi Barbara Włodarz, zastępca dyrektora ZSP w Wilczyskach – Każdego roku program artystyczny przygotowują uczniowie pod opieką pani Stanisławy Lach, natomiast całą oprawę, stoły i wystrój przygotowuje samorząd szkolny i rodzice.

Dzięki współpracy szkoły, Centrum Kultury oraz Sołtysa Wilczysk a zarazem radnego miejskiego Tomasza Taraska, wigilia mogła odbyć się w lokalnym Domu Ludowym. Jak sam zauważa, istotne jest aby angażować się takie wydarzenia – Gdy władze uczestniczą w takich spotkaniach, oznacza to, że doceniają taką inicjatywę, zauważają i ją popierają. Tego typu imprezy są wydarzeniami które jednoczą i scalają lokalną społeczność.

W imieniu Burmistrza na wigilii pojawiła się sekretarz Zdzisława Iwaniec: – Takie wydarzenia są ważne, ponieważ to jest nasza tradycja. Są to spotkania rodzinne, wszyscy, którzy się tu zebrali spędzają ze sobą dużo czasu i chcą w ten sposób umacniać swoje więzi i podtrzymywać ten piękny zwyczaj składania sobie życzeń i łamania się opłatkiem.

Wśród przybyłych gości znalazły się również inne osoby związane z lokalnym środowiskiem: ks. Sławomir Gulik proboszcz parafii w Wilczyskach, radny Wiesław Janota oraz przedstawicielka Centrum Kultury w Bobowej Monika Podobińska.

Przy okazji wydarzenia został zorganizowany konkurs ekologiczny na ozdobę świąteczną z odpadów. Każda klasa miała sobie najpierw zorganizować konkurs we własnym gronie, z którego wyłonione zostały jedna lub dwie prace do etapu szkolnego. Pierwsze miejsce ex aequo przyznane zostało Martynce i Gabrysi Tokarz z klasy I oraz Oliwii Ladrańskiej z klasy IIIb. Trzecie miejsce otrzymał Filip Mucha z klasy I.

fot. Łukasz Kieroński

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy