Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Krzysztof Gładysz objął obowiązki komendanta powiatowego PSP w Gorlicach

Autor: Mateusz Książkiewicz
W ostatni dzień stycznia obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach podczas okolicznościowej zbiórki zdał st. bryg. Dariusz Grygowicz, który przeszedł na emeryturę. Decyzją Komendanta Głównego PSP nadbryg. Leszka Suskiego na jego miejsce powołano mł. bryg. Krzysztofa Gładysza, pełniącego wcześniej służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie.

Uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków dotychczasowego komendanta i powołania nowego odbyła się 31 stycznia. Udział w niej wzięli Małopolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Stanisław Nowak, wicestarosta Jerzy Nalepka, Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba, strażacy oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

– Przybyli na uroczystość goście podziękowali ustępującemu komendantowi st. bryg. Dariuszowi Grygowiczowi za lata służby na rzecz ochrony przeciwpożarowej w powiecie gorlickim życząc wszelkiej pomyślności i realizacji swoich marzeń, pasji – powiedział mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorliach. – Ustępujący komendant podziękował za współpracę swoim przełożonym i podwładnym życząc powodzenia i wielu sukcesów zawodowych. W imieniu wszystkich strażaków i pracowników cywilnych z KP PSP w Gorlicach podziękowania złożył Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach mł. bryg. Bohdan Białoń, wręczając z przedstawicielami komendy pamiątkowy album, lampę naftową i kwiaty. Na koniec uroczystości wszyscy uczestnicy uroczystości zostali uwiecznienie na pamiątkowej fotografii.

Od 1 lutego decyzją Komendanta Głównego PSP w Warszawie stanowisko p.o. komendanta powiatowego sprawuje mł. bryg. Krzysztof Gładysz.

St. bryg. mgr inż. Dariusz Grygowicz służbę w straży rozpoczął w 1984 roku, kiedy to został słuchaczem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej PSP w Warszawie. Po ukończeniu szkoły od 1 września 1989 do 30 czerwca 1992 był starszym instruktorem ds. operacyjnych w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Od 1 lipca 1992 pełnił obowiązki komendanta rejonowego PSP w Gorlicach. Od 1 czerwca 1993 pracował jako oficer ds. kontrolno-rozpoznawczych, a od 1 czerwca 1994, jako zastępca komendanta rejonowego PSP w Gorlicach. W związku z reformą administracyjną od pierwszego stycznia 1999 pełnił funkcję zastępcy komendanta powiatowego, aż do 1 listopada 2012 roku, kiedy to został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach, które zajmował do dnia 31 stycznia 2017 r. Oprócz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej Dariusz Grygowicz ukończył  w 2004 roku studia podyplomowe zarządzanie bezpieczeństwem w Krakowskiej Szkole Wyższej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Ustępujący komendant za swoją działalność i zaangażowanie był wielokrotnie wyróżniony i odznaczany. Otrzymał m.in: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotym Znakiem Związku OSP RP, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Brązowy Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Brązowy Medalem za Zasługi dla Policji, Medalem Zasłużony dla Pożarnictwa Ziemi Gorlickiej.

źródło: KP PSP Gorlice / własne
fot. sek. Mateusz Czekański (po lewej nowy komendant mł. bryg. Krzysztof Gładysz, po prawej ustępujący st. bryg. Dariusz Grygowicz)

komendanci

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy