Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pożar w Siedliskach. Szybkie działania strażaków ograniczyły straty!

Autor: Duda Justyna
Dzisiaj (tj. 14 lutego 2017 roku), kilka minut przed godziną 19 strażacy OSP Bobowa, OSP Siedliska oraz JRG Gorlice zostali zadysponowani do pożaru garażu znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego w miejscowości Siedliska (gmina Bobowa), Działania ratowników utrudniało bardzo silne zadymienie, dlatego niezbędne okazały się aparaty ochrony dróg oddechowych. 

– Na skutek zapalenia sadzy w kominie doszło do pożaru w garażu – mówi kpt Bogusz Mirosław dowodzący akcją w Bobowej. – Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy ewakuowali pojazd i motocykl, który znajdował się w zagrożonym pomieszczeniu. Na szczęście pożar nie wyrządził większych szkód, dzięki szybkiej reakcji oraz przybyciu jednostek straży pożarnej. Ponieważ ciężarna właścicielka mieszkania, nawdychała się szkodliwych substancji koniecznie było wezwanie Zespołu Ratownictwa Medycznego, który zabrał ją do szpitala. 

Działania strażaków trwały godzinę i czternaście minut. Wartość uratowanego przez strażaków mienia to około 400 tys. złotych.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy