Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dwa miliony złotych więcej w wojewódzkim budżecie obywatelskim!

Autor: Bartek Serafin
W poniedziałek, 22 maja 2017 roku w sali konferencyjnej Domu Polsko-Słowackiego w Gorlicach odbyło się spotkanie informacyjne ws. drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Pracownicy urzędu marszałkowskiego oraz dyrektor kancelarii zarządu Witold Kochan przedstawili szczegóły ubiegania się o środki w ramach budżetu.
Gorlice: spotkanie informacyjne budżet obywatelski województwa małopolskiego

Spotkanie rozpoczął powitaniem gości oraz pracowników UMWM burmistrz miasta Gorlice Rafał Kukla. Na sali zebrało się około kilkunastu osób zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wśród nich byli przedstawiciele organizacji pozarządowych, osoby fizyczne oraz radny powiatu gorlickiego Stanisław Kaszyk.

Mając na uwadze sukces ubiegłorocznej edycji konkursu w tym roku Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o zwiększeniu środków na realizację zadań zgłoszonych przez mieszkańców o dwa miliony złotych. Tym samym do podziału będzie aż osiem milionów złotych. W tym roku zostały wprowadzone zmiany, m.in. w głosowaniu (każdy mieszkaniec województwa mający powyżej 16 lat będzie mógł oddać głos tylko na jeden projekt) oraz podziału zadań na małe i duże. Małe to te realizowane w danym powiecie (wartość planowanego zadania powinna mieścić się między 50 a 100 tys. złotych) oraz duże, obejmujące swym zasięgiem dwa powiaty lub miasto Kraków (wartość zadania w tym wypadku to kwota nie niższa niż 100 tys. i nie wyższa niż 400 tys. złotych)

Nabór wniosków w ramach budżetu obywatelskiego Województwa Małopolskiego trwać będzie od 29 maja do 19 czerwca. Warsztaty z wypełniania wniosku odbędą się 7 czerwca o godzinie 17:00 w budynku Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” –  sala im. R. Sichrawy (Nowy Sącz, ul. Długosza 3).

Przypomnijmy, że dzięki środkom przeznaczonym na budżet obywatelski w naszym mieście zrealizowane zostały dwa zadania: Pierwsza pomoc od podstawówki, polegająca na utworzeniu sali do nauki pierwszej pomocy w Zespole Szkół nr 1 oraz “Ukwiecenie drogi wojewódzkiej nr 981” przebiegającej przez miasto Bobowa. To ostatnie zadanie zostało przekazane do wykonania przez Urząd Miejski w Bobowej.

Budżet obywatelski Województwa pozwala Małopolanom kształtować ich najbliższe otoczenie, umożliwia określenie potrzeb, daje możliwość wskazania co jest dla nich szczególnie ważne. Dzięki niemu mieszkańcy określają priorytety dla rozwoju powiatów, subregionów oraz całej Małopolski.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy