Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Strzelaj celnie w Wysowej-Zdroju!

Autor: Dominik Gębarowski
Impreza sportowo-rekreacyjna "BIATHLON dla KAŻDEGO", która odbędzie się 28 maja 2017 roku w Wysowej-Zdroju jest jedną z 14 takich wydarzeń zaplanowanych w tym roku przez Polski Związek Biathlonu oraz Partnera Polski w Biathlonie czyli Wysowiankę.

Program „Upowszechnianie biathlonu wśród dzieci i młodzieży” jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu, który w założeniu jest programem sportowo-społecznym, adresowanym do dzieci ze szkół podstawowych, realizowanym przez Polski Związek Biathlonu przy współpracy z uczniowskimi klubami sportowymi, klubami biathlonowymi, samorządami oraz stowarzyszeniami działającymi w zakresie promowania aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.       Zawody z tego cyklu odbywają się w całej Polsce od 2014 roku.

„Biatlon dla Każdego”  to letnia odmiana popularnej zimowej (olimpijskiej) dyscypliny,  w ramach której zawodnicy biegają bez broni na wyznaczonym dystansie w zależności od wieku , a następnie strzelają do tarczy. Strzały oddaje się, dwu lub czterokrotnie  w stronę tarcz w pozycji leżącej lub stojącej  z bezpiecznych laserowych  karabinków, które zastępują klasyczną broń. Każdy zawodnik  oddaje po pięć strzałów, za każde „pudło” zostają dodane mu punkty karne w postaci dwóch doliczonych minut. Zawody przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych, nie ważne czy masz 2, 12 czy 72 lata, każdy może wziąć udział i sprawdzić swoje możliwości. Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe oraz płciowe, a każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy dyplom, natomiast zwycięzcy cenne nagrody.

Zgłoszenia przyjmowane będą elektronicznie do 27 maja 2017 r. na stronie www.wysowianka.pl/biathlon bądź w dniu imprezy czyli 28 maja 2017 roku w biurze zawodów od godz. 9.00 – 10.30. Start pierwszego zawodnika o godzinie 11.00.

Podczas wydarzenia będzie można spotkać polskim olimpijczyków oraz medalistów Mistrzostw Świata w Biathlonie, którzy z chęcią podzielą się swoją wiedzą i pozytywną  energią z wszystkimi uczestnikami. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, bo to ciekawa propozycja na spędzenie aktywnie majowej niedzieli na świeżym powietrzu wraz z rodziną.

Zapraszamy.

biathlon_wysowa_2017

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy