Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wandal, który uszkodził plac zabaw jest już w rękach policji

Autor: Mateusz Książkiewicz
We wtorek, 23 maja 2017 roku, późnym wieczorem doszło do uszkodzenia elementów urządzeń znajdujących się na placu zabaw przy Zespole Szkół nr 1 Bobowej. Aktu wandalizmu dopuścił się nieletni Bobowianin, który spożywał w tym miejscu alkohol z trzema dorosłymi kompanami.

– Około godziny 22.40 anonimowy rozmówca poinformował dyżurnego gorlickiej komendy o osobach spożywających alkohol na placu zabaw – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik gorlickiej Komendy Powiatowej. – Natychmiast skierowano tam policjantów z bobowskiego Komisariatu, którzy na miejscu nikogo nie zastali, zauważyli jednak szybko oddalającego się młodego mężczyznę. Po wylegitymowaniu okazało się, że to jeden z czterech wskazanych w zgłoszeniu mężczyzn. Dotarcie do pozostałych było już tylko kwestią czasu i jeszcze tego samego wieczoru wszyscy znaleźli się na bobowskim Komisariacie. Wszyscy byli nietrzeźwi. Wśród nich znajdował się 16-letni mieszkaniec Bobowej, którzy przyznał, że to on uszkodził elementy urządzeń znajdujących się na placu zabaw. Nieletni został przekazany pod opiekę rodziców, pozostali mężczyźni po czynnościach zostali zwolnieni. Badanie alkomatem wykazało u nieletniego 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za popełnione wykroczenia trzej dorośli uczestnicy zajścia ukarani zostali mandatami karnymi. Sprawa nieletniego znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

źródło: KPP Gorlice / własne

fot. Łukasz Kieroński

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy