Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jankowa: Opel wyleciał na zakręcie drogi wojewódzkiej 981

Autor: Duda Justyna
Dzisiaj (tj. 8 czerwca br.) kilka minut po godzinie 13, w miejscowości Jankowa (gmina Bobowa) doszło do dachowania pojazdu marki OPEL, którym podróżowały trzy osoby (kobieta oraz dwóch mężczyzn). W wyniku zdarzenia jedna z osób podróżujących samochodem trafiła do gorlickiego szpitala.

Według relacji świadków kierujący Oplem, jadąc od Bobowej stracił najprawdopodobniej panowanie na łuku drogi wojewódzkiej nr 981, zjechał na lewy pas gdzie odbił się od krawężnika po czym dachował na drugą stronę, gdzie znajdowało się pole uprawne. Pomimo mocno zmasakrowanego pojazdu, osobom w nim podróżującym udało się wyjść z niego o własnych siłach. Skutki zdarzenia ograniczyły znacznie liczne poduszki oraz kurtyny powietrzne, które widać na zdjęciach.

– Przyznam się, że wieczorami to aż strach iść tym chodnikiem – powiedział nam jeden z mieszkańców, przyglądający się zdarzeniu. – Kierowcom się wydaje, że jak kawałek prostej to mogą wcisnąć gaz do dechy, a tu są dwa łuki. Zwłaszcza, że w tym miejscu bardzo często dochodzi często do wypadków i kolizji. 

Przy zdarzeniu pracowali strażacy OSP Bobowa i OSP Jankowa, policjanci z Komisariatu Policji w Bobowej oraz zespół ratownictwa medycznego. Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch drogą wojewódzką w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Strażacy ochotnicy zakończyli działanie około godziny 14:30.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy