Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Budowa mostu w Jankowej na finiszu! (TV)

29.11.2017 Autor: Jacek Kieroński
Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Starostwem Powiatowym w Gorlicach a wykonawcą robót tj. konsorcjum firm PDM Godrom oraz IMB Podbeskidzie, w ciągu kilkunastu dni powinny zakończyć się prace związane z budową nowego mostu na rzece Biała Tarnowska w miejscowości Jankowa (gmina Bobowa).
Jankowa: finisz budowy mostu na rzece Biała. Wykonawcy Godrom oraz IMB Podbeskidzie

Inwestycja w Jankowej jest największą powiatową inwestycją drogowo-mostową w 2017 roku. Jej koszt to 8,5 mln zł, z czego dotacja z Ministerstwa Infrastruktury wyniosła 3,54 mln zł a środki powiatu 4,5 mln zł. Przedsięwzięcie wsparł również samorząd gminy Bobowa w kwocie 460 tys. zł.

-Jest to największa inwestycja powiatu, bowiem jej koszt to ponad 8 mln złotych – powiedział naszemu portalowi Adam Urbanek, członek zarządu Powiatu Gorlickiego. – Nowy most będzie długo służył mieszkańcom. Ten który już istnieje ma ponad 35 lat i jest w bardzo kiepskim stanie, myślę że niedługo i mógłby być nieprzejezdny. Obecnie prace trwają intensywnie, sprzyja im pogoda oraz dobra współpraca między IMB a gorlickim Godromem. Zawarte pomiędzy tymi dwoma firmami konsorcjum jest pewnym gwarantem, że prace zostaną ukończone w terminie. W tej chwili trwa montaż słupów, wczoraj została wylana ostania część masy bitumicznej, zrobione są chodniki. Trwają ostatnie prace wykonawcze. Zostało niecałe 3 tygodnie, więc oby pogoda sprzyjała a zadanie powinno być ukończone w terminie. Potem już tylko zostanie rozliczenie się ze środków zewnętrznych i zapłata firm. Jankowa czekała długo na ten most, byliśmy cierpliwi. W pewnym momencie zarząd powiatu uznał, że przeszedł czas i podjąć tą inwestycję. Z tej okazji dziękuję całemu zarządowi powiatu za jednogłośne podjął uchwałę oraz wszystkim radnym, którzy wspierali tą inwestycję. Mimo iż była to skomplikowana inwestycja, jej realizacja nie utrudniła w żaden sposób dojazd mieszkańców do centrum miejscowości. Prace były tak zorganizowane by ten ruch samochodowy jak i pieszy był cały czas możliwy. Było to bardzo ważne, ponieważ z drogi korzysta wiele samochodów, codziennie jeżdżą tędy autobusy. Z drogi korzystają także samochody ciężarowe, które muszą dojechać do firm i przedsiębiorstw znajdujących się w Jankowej. Pragnę podziękować obydwu firmom za taką organizację pracy, która nie utrudniła życia mieszkańcom. Kiedy tylko nastąpi dopuszczenie ruchu na nowym moście, wykonawcy przystąpią do rozbiórki starej konstrukcji mostu drewnianego.

Nowy obiekt będzie miał 75 m długości i 14,5 m szerokości, a światło pod mostem dla swobodnego przepływu wody wyniesie 70 m. W sąsiedztwie mostu wybudowane zostanie także rondo – wszystko dla usprawnienie ruchu i poprawy bezpieczeństwa w tamtym rejonie.

Materiał filmowy o rozpoczęciu prac przy moście (ARCHIWUM):

fot. Jacek Kieroński

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)