Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czego Powiatowi Inspektorzy Sanitarni z całej Małopolski szukali w Bobowej?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Niecały tydzień temu, w czwartek 7 grudnia w Hotelu Ostoja w Bobowej odbył się Zjazd Powiatowych Inspektorów Sanitarnych Województwa Małopolskiego, któremu przewodniczył Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny a zarazem dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie Jarosław Foremny.

W czasie dwudniowego pobytu inspektorzy sanitarni szkolili się oraz dyskutowali o najważniejszych sprawach sanitarno-epidemiologicznych, jakie stoją przed powiatowymi inspektorami. Poruszono m.in. nadzór nad jakością wody do spożycia, postępowanie w sprawie dopalaczy, przedstawienie działań inspekcyjnych w środkach masowego przekazu na przykładzie sprawy “układu zakopiańskiego”,  kontakt ze środkami masowego przekazu i budowanie pozytywnego wizerunku instytucji, zmian w ustawach, zadania Państwowej Inspekcji Sanitarnej po ujawnieniu potencjalnie niebezpiecznej przesyłki, działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej z terenu woj. małopolskiego w aspekcie problemu osób uchylających się od realizacji obowiązku szczepień ochronnych a także sprawy bieżące dotyczące inspektorów powiatowych.

Dlaczego dokonano wyboru Bobowej a dokładniej Hotel Ostoja w Bobowej na miejsce zjazdu?

– Początkowo narada inspektorów powiatowych miała odbyć się w Sękowej u pani Wójt Małgorzaty Małuch jednak ze względu na ograniczoną bazę noclegową skorzystaliśmy z gościnności Bobowej – tłumaczył Jarosław Foremny, Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. – Tego typu spotkania mające charakter narad służbowych odbywają się dwa razy w roku, najczęściej w pierwszej połowie roku i na jego zakończenie jako spotkanie podsumowujące, takie jak dzisiaj ma miejsce. Przy tej formule spotkań, za każdym razem wybieramy inny region Małopolski aby nie tylko go promować ale również dać się wykazać jego gospodarzom.  

Podczas rozpoczęcia zjazdu Powiatowych Inspektorów Sanitarnych Województwa Małopolskiego w sali konferencyjnej Hotelu Ostoja w Bobowej pojawili się samorządowcy z terenu powiatu gorlickiego na czele ze starostą Karolem Górskim.

fot. M.Książkiewicz

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy