Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Policjanci z komisariatu w Bobowej mają nowy radiowóz

Autor: Jacek Kieroński
Nowiutki Opel Mokka X z napędem na wszystkie koła wzmocnił dość wysłużoną flotę radiowozów używanych przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Bobowej. Policyjny oznakowany SUV będzie w większości służył do patrolowania gmin Łużna i Bobowa.

Zakup Opla z napędem 4×4 i silnikiem benzynowym o mocy 140KM był niezwykle istotny dla skutecznej pracy policjantów w trudnym terenie. Zwłaszcza zimą pokonywanie stromych wzniesień stanowiło nie lada wyzwanie. Czasami dojazd w niektóre regiony miejscowości Brzana (gmina Bobowa) czy Bieśnika (gmina Łużna) był wręcz nie możliwy, teraz będzie łatwiej. Nowego Opla Mokkę X otrzymał również Wydział Prewencji KPP w Gorlicach.

– W połowie grudnia na stan gorlickiej komendy przyszły dwa Ople Mokka X zakupione z programu 50/50 czyli przy wsparciu samorządów – powiedział naszemu portalowi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Zakup ten wsparł każdy samorząd z terenu powiatu gorlickiego, z powiatowym włącznie. Było to wsparcie w różnej mierze, w zależności od możliwości finansowych.

Policyjny program 50/50 polega na równym współfinansowaniu zakupów przez samorządy i Policję.

fot: Jacek Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy