Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Krwiodawcy z Bobowej i okolic poszli na rekord!

Autor: Jacek Kieroński
Dzisiejsza akcja oddawania krwi była rekordową w całej historii bobowskiego klubu Honorowych Dawców Krwi. Punkt poboru krwi zorganizowano niezmiennie w budynku tzw. "Koronki" znajdującym się przy rynku w Bobowej.

Za sprawą szerokiej promocji akcji oddawania krwi, która odbyła się w niedzielę, 4 marca br. do rejestracji zgłosiło się aż 62 osoby. Chętnymi do podzielenia się cennym czerwonym płynem byli nie tylko mieszkańcy gminy Bobowa ale również osoby z okolicznych miejscowości. Wśród krwiodawców byli również ochotnicy z OSP Bobowa, OSP Jankowa oraz OSP Łużna, którzy przybyli najczęściej w koszulkach potwierdzających przynależność do swoich jednostek.

Po weryfikacji stanu zdrowia przez lekarza oraz wstępnym badaniu krwi, cenny dar pobrano od 57 osób. Łącznie regionalny bank krwi został zasilony blisko 26 litrami krwi. Aż trzynaście osób zdecydowało się oddać krew po raz pierwszy i dla nich największe brawa za odwagę!

– Nie wyobrażam już sobie, swojego życia, bez czynnego udziału w akcjach krwiodawstwa – mówi jeden z krwiodawców. – To już mój bodajże siódmy lub ósmy raz, kiedy dzielę się swoją krwią. Serdecznie zachęcam wszystkich do oddawania krwi, po pierwsze to nas nic kosztuje, po drugie nic nie boli a po trzecie krew to bezcenny dar, którego nie da się wyprodukować lub zastąpić czymś innym. Oddając krew ratujemy życie innych, a sami też nie wiemy kiedy będziemy biorcami!

Warto wspomnieć, że klub Honorowych Dawców Krwi w Bobowej będzie w tym toku świętował jubileusz 5 lat istnienia. Dokładna data powstania klubu to 28 grudnia 2013 roku. Akcję krwiodawstwa w Bobowej zorganizował miejscowy klub HDK przy UM Bobowa we współpracy z pracownikami RCKiK oddziału terenowego w Gorlicach oraz PCK Gorlice.

fot. Jacek Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy