Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Niezbędne elementy stroju każdego siatkarza

Autor: Mateusz Książkiewicz
Siatkówka jest bardzo popularnym sportem zespołowym w Polsce. Wiele młodych osób wybiera szkoły o profilu sportowym, żeby od najmłodszych lat kształcić i rozwijać swoje umiejętności.

Nie ważne jednak czy trenujemy siatkówkę zawodowo czy hobbystycznie, musimy posiadać odpowiednie wyposażenie, by ćwiczenia i treningi były zarówno bezpieczne jak i przyjemne.

Ochraniacze i nakolanniki

Gra w siatkówkę charakteryzuje się dużą liczbą wyskoków, padów i gwałtownych obrotów, dlatego tak ważne jest dobranie właściwych ochraniaczy, które będą stabilizowały kolana i chroniły stawy. Dzięki wysokiej jakości produktom mamy pewność, że stawy nie ulegnom skręceniu, albo wybiciu. Poza tym, upadanie kolanami na twardy parkiet nie jest przyjemne, a nakolanniki chronią właśnie przed stłuczeniami kości. W ostatnich latach popularne stały się również ochraniacze na łokcie, które są bardzo przydatne szczególnie dla zawodników na pozycji libero.

Buty

Niewątpliwie istotnym elementem stroju siatkarskiego są odpowiednio dobrane buty. Przy tak dynamicznym sporcie, niezbędne jest obuwie, które ma odpowiednią przyczepność i stabilizację. Buty siatkarskie zapobiegają poślizgom i zapewniają bezpieczeństwo przy szybkim przemieszczaniu. Dodatkowo, obuwie amortyzuje lądowanie siatkarza i chroni przed kontuzjami. W porównaniu z innymi butami sportowymi, te przeznaczone do siatkówki są lżejsze, co daje zawodnikowi lepsze przyspieszenie na boisku. Wybierając obuwie siatkarskie najlepiej zdecydować się na produkty czołowych producentów, którzy specjalizują się w tworzeniu butów sportowych. Daje to gwarancję najlepszej jakości asortymentu. Obecnie niezbędne produkty sportowe znajdują się w sklepach internetowych na przykład na stronie: https://1but.pl/asics. Można więc zapoznać się z dostępną ofertą bez wychodzenia z domu.

Strój siatkarski

Ważnym elementem wyposażenia siatkarza jest również sam strój. Trzeba wybrać rzeczy, które nie będą krępowały ruchów i pozwolą na szybkie, komfortowe przemieszczanie się. Warto zdecydować się na bawełniany ubiór, który będzie wygodny i pozwoli skórze oddychać podczas wysiłku. Poza tym, zarówno koszulka, jak i spodenki powinny być wytrzymałe, bo przy tak dynamicznym sporcie łatwo rozerwać materiał.

Po skompletowaniu całego stroju, wystarczy zaopatrzyć się w piłkę i można rozpocząć treningi. Obecnie oficjalnym modelem meczowej piłki do siatkówki jest Mikasa MVA 200. Bardzo często używa się również produktów firmy Molten, które mają nieco inną strukturę i są miększe od piłek Mikasy. Do rozpoczęcia przygody z siatkówką nie potrzeba drogiego sprzętu, najważniejszymi elementami są produkty chroniące i stabilizujące nogi. Z racji tego, że jest to sport głównie obciążający stawy w nogach, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości nakolanniki i buty.

fot. nadesłane

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy