Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wilczyska: dwóch nietrzeźwych w ciągu zaledwie 10 godzin

Autor: Mateusz Książkiewicz
W poniedziałek, 9 kwietnia 2018 roku na terenie Wilczysk ujawniono dwóch nietrzeźwych kierujących. W jednym przypadku sprawa zakończy się postępowaniem przed sądem, natomiast w drugim nałożono mandat 500zł.

Pierwszego ujawnienia dokonali policjanci Ruchu Drogowego prowadzący kontrolę na terenie miejscowości Wilczyska.

– O godzinie 8:15 policjanci dokonali kontroli mężczyzny, mieszkańca Stróż, który podróżował samochodem marki BMW – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Badanie trzeźwości wykazało, że ma w wydychanym powietrzu 0,22 promila alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Sąd zdecyduje czy uznać to jako przewinienie czy też nie, ponieważ jest to bardzo blisko granicy dopuszczalnej.

Drugi z kierujących “na podwójnym gazie” to mężczyzna jadący na rowerze. Rowerzystę do kontroli zatrzymali policjanci Komisariatu Policji w Bobowej.

– Tego samego dnia, 9 kwietnia br. o godzinie 17:50 również w Wilczyskach zatrzymano do kontroli rowerzystę, mieszkańca tejże miejscowości – dodaje rzecznik. – Po przeprowadzonym badaniu trzeźwości okazało się, iż rowerzysta miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę ukarano mandatem 500zł.

fot. ilustracyjne

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy